בואו נעשה סדר: הסבר על ציוד סנפלינג

טיולי הסנפלינג הם אחד התחומים הפופולאריים והעכשוויים ביותר. מדובר על טיול אקסטרים שמשלב ספורט אתגרי לצד היכרות עם אתרים מופלאים בנקודות שונות ברחבי העולם. באמצעות ציוד סנפלינג אנחנו יכולים להגיע לנקודות שאי אפשר להגיע אליהם בכל דרך אחרת, ולחוות את הטבע המופלא באופן בלתי אמצעי. אם כי מדובר על מסע מאתגר שמחייב היערכות מיוחדת מראש. ולכן צריך להיערך כיאות וללמוד היטב את התחום. רק כך יוכל הטיול להיות בטיחותי ומהנה. וכולכם תוכלו לחזור ממנו בשלום.

הרתמה והחשיבות שלה

כל מטפס סנפלינג מצויד ברתמה. הרתמה היא מערכת של חבלים שמתלבשת על הגוף ויש לה טבעות מיוחדות ואפשרויות חיבור לחבלים. הרתמה היא זו שמגנה על המטפס ומאפשרת לו לצאת לטייל בבטחה ובמלוא ההנאה. חשוב להתייחס לבטיחות של הרתמה ולהתאמה שלה למסלול המדובר, וזאת כדי לאפשר את ההצלחה של מסע הסנפלינג שלכם. חשוב מאוד לבחור רתמה קלת משקל ולא מרופדת שתאפשר הליכה קלה בלי להכביד על המשקל.

אמצעי חיכוך מתאימים

חשוב להתארגן עם אמצעי חיכוך מתאימים שיאפשרו לכם לבצע את הירידה מהמצוק בצורה נוחה ובטוחה. שימו לב לכך שיש מגוון סוגים של אמצעי חיכוך. לכל אחד מאפיינים משלו ותכונות אחרות. אמצעי החיכוך שילווה אתכם צריך להיות נכון לכם ולמסלול אותו אתם עתידים לעבור.

טבעות

כל מסלול סנפלינג מצריך גם טבעות. הטבעות הללו מאפשרות לנו לבצע חיבורים של חבלים. כמו כן ניתן לעשות בטבעות שימוש כאמצעי חיכוך. יש להבדיל בין טבעות שונות ואפשרויות נעילה שלהן. הטבעת הנכונה היא טבעת נוחה ושימושית שמאפשרת לנו לטפס בבטיחות ובנוחות בלי להתעסק יותר מידי עם הטבעות והציוד.

תקני בטיחות ברכישת ציוד

חשוב מאוד לבחור פריטים בטיחותיים. יש בתחום תקני בטיחות שנועדו להבטיח כי הפריטים שמשמשים אותנו עמידים ומאפשרים לנו לבצע את הפעולות הרצויות לנו באופן בטוח ככל האפשר. כך שכל הציוד יהיה איכותי, עמיד ומתאים למטרה לשמה אנחנו עושים בו שימוש. רק כך יוכל הטיול להיות מהנה ומאתגר ויחד עם זאת בטוח ומאפשר.

המידע באדיבות אתר https://ashdot.info/