איך לבחור תאורה לבית

תאורה נכונה משפרת באופן ניכר ומהותי את עיצוב הבית ויוצר בכל חלל אווירה ספציפית בהתאם לסוג הנורות וגופי התאורה שבוחרים לו. התאורה יכולה להיות פשוטה יותר או מתוחכמת והכל בהתאם ליצירת האווירה הנדרשת בכל חדר.

סוגי תאורה לבית

בכדי להבין כיצד תבחרו את התאורה המתאימה ביותר לבית שלכם, כדאי שתכירו את 3 סוגי התאורה השונים שניתן למצוא כיום לבית:

תאורה כללית שהיא בעצם מקור התאורה המרכזי של החלל. בדרך כלל מדובר על מקור אור שממוקם במרכז החדר, במקום סימטרי ואחיד והמטרה שלו היא להבטיח שהחדר יהיה מואר בצורה הטובה ביותר.

תאורת משימה- מדוברה על תאורה שממקדת את האור באזורים שבהם מתבצעות פעילויות ספציפיות כמו: קריאה, בישול או משחק. המטרה של התאורה הזאת היא לאפשר לבני הבית לבצע את המטלות והפעילויות שלהם בצורה הטובה ביותר. לקריאה אודות פרופילי תאורה

תאורת מבטא שהיא תאורה אשר משמשת לצורך הדגשת חפצים דקורטיביים, פרטי נוי מיוחדים ועוד. מדובר על תאורה שמשמשת בין היתר לצורך עיצוב.

כיצד בוחרים תאורה נכונה לבית?

אם הגעתם לשלב שבו אתם נדרשים לבחור תאורה לבית שלכם, אתם בוודאי תוהים כיצד תעשו זאת בצורה הטובה ביותר. ובכן, חשוב מאוד לשים דגש על תאורה נכונה לכל אזור בבית. במבואות כניסה ומדרגות שלרוב יהיו אזורים פתוחים כדאי לשקול שימוש בתאורה אסתטית. בחלל הסלון כדאי מאוד לבחור בשילוב עדין של תאורה כללית עם אורות מבטח. ניתן גם לשלב מנורות שולחן ורצפה. לפינת האוכל מומלץ לתלות גופי תאורה תלויים לפחות 60 ס"מ מעל השולחן, למטבחים יש צורך לבחור תאורה כללית בעוצמת אור טובה. לחדרי השינה כדאי לבחור תאורה שמשדרת אווירה נינוחה ומרגיעה ולחדרי לימוד כדאי לבחור תאורה שמסייעת להתמקד ולהתרכז. בחדרי השירותים בבית והמקלחת כדאי לבחור מטעמי בבטיחות  תאורה קרה ופונקציונאלית המשולבת יחד עם תאורה חמה לצורך יצירת אווירה אינטימית. למידע נוסף אודות פתרונות תאורה