השתלת שיניים – הכל על התהליך

השתלת שיניים בחיפה

שיניים הרוסות או חסרות בפה עשויות לפגוע באופן מהותי במראה האסתטי של כל הפנים. בעבר שיטת הטיפול האסתטית שהייתה מקובלת הינה התקנת שיניים תותבות, אך כיום הודות להתפתחות הטכנולוגיה בתחום הרפואה הדנטלית קיים טיפול ייחודי ויעיל של השתלת שיניים בחיפה. בשונה מטיפול שיניים שגרתי לבעיית העששת, השתלת שיניים כרוכה בטיפול דנטלי פולשני במהלכו רופא השיניים מחדיר שתל מלאכותי אל העצם בלסת.

תהליך זה הינו מורכב ולכך באופן טבעי מעלה חששות ולא מעט שאלות, ולכן במאמר הנוכחי נרחיב על הנושא של השתלת שיניים והתהליך הכרוך בכך.

מהי השתלת שיניים?

השתלת שיניים הינה פתרון דנטלי מצוין עבור מטופלים הסובלים מחוסר של שן אחת או יותר בפה, אם כתוצאה מחבלה בשיניים, מחלת חניכיים, בעיות גנטיות וכו'. פעולת ההשתלה כוללת החדרה של שתלים דנטלים אל הפה, שאלו מהווים את העוגן היציב של הכתרים המחליפים את כותרת השן שחסרה. כך למעשה לא ניתן לראות את השתלים בפה, אך ניתן ליהנות מהם לאורך שנים רבות עם חיוך ואסתטי.

כיצד תהליך השתלת שיניים מתבצע?

כיוון שהשתלת שיניים היא פעולה מורכבת, היא מוכרחה להיעשות רק על ידי רופא שיניים המתמחה בטיפולים כירורגיים של הפה והלסת. במהלך הטיפול רופא השיניים מחדיר את השתל הדנטלי ללסת ומקבע אותו במקומו, לאחר מכן הוא חושף את השתל ומתקין עליו כיפת מתכת כדי לזרז את תהליך ההחלמה של השן, ובסוף מיושם כתר השן הקבוע שלרוב עשוי  חרסינה ועתיד להישאר בפה זמן רב.

טיפולי השתלת שיניים ביום אחד – יש דבר כזה?

בין שלל הטיפולים החדשניים בתחום האסתטיקה הדנטלית, קיים גם טיפול השתלת שיניים ביום אחד המאפשר למטופלים לצאת עם שיניים שלמות ויפות במהלך טיפול אחד בלבד. ההצלחה של טיפול מסוג זה תלויה במצב השיניים של המטופל, מצב העצם הקיימת בלסת וכן גורמים רבים נוספים.