בולמי זעזועים לרכב – איך זה עובד

בולמי זעזועים

יצא לכם לנסוע ברכב כאשר כל מהמורה בכביש גרמה לכם אי נוחות ותחושה שהגוף שלכם ספג את המכה? זוהי בדיוק הסיבה שבגללה אתם רוצים לשים דגש על איכות בולמי הזעזועים ברכב שלכם. כולנו מכירים רכבים בצורה בסיסית לפחות, יודעים את מה שצריך לדעת ולפעמים עושים שיעורי בית לפני ההגעה למוסך. לכן, כשאתם מוודאים כי צמיגי הרכב איכותיים ובמצב טוב, וודאו כי בולמי הזעזועים ברכב שלכם איכותיים גם הם. ההבדל בין נסיעה חלקה לנסיעה נוראית היא ברובה בעקבות בולמי זעזועים. אז איך זה עובד ומה חשוב לדעת על בולמי זעזועים? המשיכו לקרוא.

הזמינו חלקי חילוף לרכב  >>>

מה חשוב לדעת על בולמי זעזועים?


תפקידם של בולמי זעזועים הם כמובן – לבלום את הזעזועים אשר מגיעים אלינו מהנסיעה על הכביש. בנוסף, מעבר לנוחות וחוויית נסיעה, בולמי הזעזועים אחראיים גם על בטיחות הנהיגה שלנו. זאת אומרת, שבעצם בלימת הזעזועים הם מונעים מאיתנו מצב של איבוד שליטה או אחיזה על הכביש. 

כאשר בולם זעזועים אינו תקין – עלולים להתרחש מספר אירועים מסוכנים. ראשית, מרחק הבלימה גדל ומעלה משמעותית את הסיכוי לתאונה במקרה של בלימת חירום. שנית, פעולות ההיגוי מושפעות גם הן ממצב בולמי הזעזועים ומשם הדרך לאיבוד שליטה על הרכב קצרה. 

לכן, תקינותם ואיכותם של בולמי הזעזועים ברכב שלכם, הן בעלות חשיבות רבה מאוד. 

איך עובדים בולמי זעזועים לרכב


תופתעו לגלות כמה זה פשוט. כאשר מופעל על הקפיץ לחץ (עקב שיבושים, מהמורות ועוד), הוא יתכווץ וישתחרר מספר פעמים. בולמי הזעזועים תפקידם לספוג את תנועת הקפיץ על מנת שאחיזת הצמיגים על הכביש תישאר טובה. לכן, ככל שתנועת הקפיץ תקטן, כך גם האחיזה בכביש תהיה טובה יותר. לנסיעה בטוחה ורכה יותר.