משחקי חצר, כמה הם מסוכנים באמת?

קיימים מתקני חצר רבים, המיובאים ונקנים בחנויות שונות, וכך נתקלים במגוון רחב של תקנים. בכלל, במשך השנים, אנשים רבים הבינו כי מתקני חצר מסוכנים, והם אינם מרשים לילדיהם לשחק בהם, אז במאמר זה נפריך את הטענה הזו אחת ולתמיד.

מתקני חצר בעלי תו תקן ישראלי

ישנם מתקני חצר מסוכנים, אשר יוצרו שלא בארץ ולא קיבלו תו תקן ישראלי, ולכן ניתן לומר כי מתקנים אלו הם מסוכנים ולא בטיחותיים, ועל מנת לקבל את התקן הזה המוצרים צריכים לעמוד במגוון רחב של בדיקות, המבטיחות את היעילות שלביהם ואת הביטחון שלהם. 

מניעת נפילות 

בטרמפולינות למשל ניתן למנוע נפילות על ידי מתקן מיוחד וכן אזהרת מיתר משקל המופעל על הטרמפולינה.  

חומרים איכותיים 

חשוב לייצר את הטרמפולינה מברזלים איכותיים ומרשת מיוחדת, וכן להגן על הילדים מפני נפילות עם רשת הגנה. מוצרים בעלי תו תקן ישראלי עשויים מחומרים איכותיים, וכך קיימות פחות נפילות. 

הרכבה לפי הוראות היצרן 

כמו בכל מוצר או ציוד לג'ימבורי, גם במתקני חצר מגיעים עם הוראות הרכבה, לכן חשוב מאד להרכיב את המתקן לפי הוראות היצרן, וכן הרכבה לא נכונה עלולה לגרום לנפילות.

שימוש  על פי הוראות היצרן 

חשוב להקפיד להשתמש במוצר, על פי הוראות היצרן, הוראות היצרן כוללות הוראות רבות, אך נתייחס לשניים מהם:

  • גיל הילד: ישנו גיל מינימום, שניתן לקפוץ על טרמפולינות, ולכן יש לשים לב שילדים קטנים לא עולים בטעות על הטרמפולינה, ומסכנים את החיים שלהם.
  • משקל: חשוב לשים לב למשקל של כל הילדים יחד טרמפולינה עם יותר מידי משקל עלולה לשקוע מרוב עומס. במידה ומקפידים על ההוראות במשחקי חצר נהנים במיוחד, חשוב שמבוגר ישקיע על הילדים.