יבוא כלבים לישראל – איך עושים את זה

אם חשבתם לקנות כלב, מעתה תוכלו לייבוא. יבוא כלבים לישראל – איך עושים את זה? תחילה שימו לב להודעה המפתיעה. ממשלת ישראל הודיעה לאחרונה כי תייבא לישראל עוד כלבים מארה"ב. זאת בתגובה לביקוש גובר לחיות מחמד מצד. הממשלה הצהירה כי הם ייבאו לישראל כ-20,000 כלבים עד 2021 מדובר בחלקם בכלבי עבודה. בנוסף, יש אפשרות לייבא כלב עצמאית, לרבות כלבי עבודה או כלבי שעשוע. 

ייבוא גור או בוגר

לממשלת ישראל יש מדיניות לייבא כלבים לישראל. כדי לעשות זאת, הם מייבאים כלבים ממדינות אחרות. אבל כשזה מגיע להובלת בעלי החיים, ישנם כמה אתגרים למשל בריאות, סוג הגזע, טמפרמנט. כולנו אוהבי כלבים. אנחנו אוהבים את איך שהם נראים, אנחנו אוהבים את האישיות שלהם ואוהבים לקחת אותם לטיולים. עם זאת, אם מחפשים כלב גזעי, בוגר או גור, ייבוא זה פתרון אפשרי בהחלט. וזה לא דבר שהחל רק כיום. במשך השנים הכלבים שיובאו לישראל הובאו מגרמניה, בלגיה וצרפת. הכלבים שהובאו מאותן מדינות היו כולם בריאים ונראים טוב מאוד.

אילו אישורים צריך לצורך ייבוא

נדגיש כי אנו לא מדברים על ייבוא לצורך מסחר. מערכת היתרי היבוא היא מערכת המאפשרת ייצוא של כלבים ממדינה למדינה. מערכת זו נמצאת בשימוש במדינות רבות ברחבי העולם. ההיבט החשוב ביותר של מערכת זו הוא שהיא מאפשרת לייצא כלבים ממדינה אחת לאחרת. זה גם מאפשר לבעלי כלבים במדינות שונות לקנות את חיות המחמד שלהם, אם אינם קיימים במדינת מולדתם.

נדרש היתר להסדרת יבוא הכלבים לארץ. המטרה של הדבר היא להגן על בריאות הציבור ובטיחותו. הממשלה מנסה לצמצם את מספר נשיכות הכלבים על ידי ויסות תנועתם ונקיטת זהירות בגזעים מסוכנים. בשלב כלשהו ממשלת ישראל הציגה את החוק להסדרת יבוא כלבים, כדי שאנשים לא יכניסו אותם לישראל וינשכו בגלל שהכלב אינו מאומן כראוי. החוק החדש מגביל כמה גזעים, למשל דלמטים. 

קראו על הטסת כלבים לישראל >>>