למה אסור להזניח עור קשה בכפות הרגליים?

כבר תקופה ארוכה שאתם מחכים לרגע בו תחלצו נעליים כדי להקל את הכאב ברגליים? כדאי שתשימו לב אילו נעליים אתם נועלים, ובמקביל גם תוודאו שאתם לא סובלים מעור קשה בכפות הרגליים. תחושות של כאב בכפות הרגליים מצביע בהרבה מקרים על בעיות רפואיות קלות, אותן ניתן למנוע באמצעות שימוש נכון בנעליים ואימוץ שגרת חיים נכונה.

למרות שמדובר על בעיה שכיחה וקלה יחסית, חשוב לא להזניח ולטפל בהקדם בתופעה של עור קשה בכפות הרגליים. למה אסור להזניח את זה ומה תוכלו לעשות? נרחיב על כך במאמר הנוכחי.

עור קשה בכפות הרגליים – במה זה מתבטא?

כפי שניתן לנחש, עור קשה בכפות הרגליים מתבטא בהתעבות של העור באזורים שנים בכף הרגל כמו דפנות כפות הרגליים, אזור הכרית שממוקמת בחלק הקדמי בכף הרגל וכמובן גם העקב בכף הרגל – שהוא המקום השכיח ביותר להתפתחות של עור קשה.

התעבות העור גורמת להתפתחות של עור סדוק ויבש, וכן גם יוצרת לחץ מטריד ואף כואב המגביל נעילת נעליים מסוגים שונים, ובמקרים קיצוניים אף על דריכה והליכה.

למה צריך לטפל בעור הקשה שנוצר בכף הרגל?

נוסף לכאב ואי הנוחות שעור קשה בכף הרגל גורם, אי-טיפול בעור קשה וסדוק עשוי להתפתח לבעיות מורכבות יותר שדורשות טיפולים מורכבים יותר. העור העבה מעודד היווצרות של בעיות רפואיות כמו התפתחות יבלות לחץ או זיהום בחלקים הסדוקים בכף הרגל, שהוא אחד מהגורמים להתפתחות פטרת בציפורניים.

טיפול בעור קשה וסדוק בכף רגל – לבד או במכון פדיקור?

קיימת אפשרות לטפל בעור סדוק וקשה בכף הרגל באמצעות תכשירים קוסמטיים ביתיים, אך במקרים של עור קשה ועיקש שטיפולים קוסמטיים לא עוזרים להעלים אותו – רצוי לפנות למכון פדיקור מקצועי המתמחה בטיפולים רפואיים לכפות הרגליים.