אילו חלקים בהליכונים מצריכים תחזוק שוטף?

כל מוצר צריכה חשמלי ומכאני דורש טיפול ותחזוקה שוטפת אחת לכמה זמן. במיוחד במוצרים בהם עושים שימוש בתדירות יומיומית ובעצימות גבוהה, כמו הליכון ריצה. על ההליכון מבוצעות עשרות רבות של סדרות ריצה במהלך השבוע, ובמכוני הכושר המקומיים אף יותר מזה. מן הראוי שכל מקום המחזיק הליכון ייבצע סדרה של בקרות ובדיקות בנוגע לטיב ואיכות המכשיר.

תחזוקת משטח הריצה

כשחושבים על בלאי של מכשיר כושר כמו הליכון בדרך כלל עולה לראש המרקם של משטח הריצה. מדובר בחלק המרכזי ביותר בהליכון, עליו מבוצעת כל העבודה. שימוש לטווח ארוך עלול לגרום לבלאי מצטבר, כמו כתמים, סדקים וקרעים שעלולים להתרחב אם לא מטפלים בהם בזמן. עוד לפני שמגיעים למצב של קרעים וסדקים, מומלץ להתייעץ עם טכנאי הליכונים של VTT ולשאול אותו לגבי הדרכים השונות לשימור ותחזוק המשטח.

בדקו על הליכונים באשדוד באתר של יוני הטכנאי

כיצד לבדוק את המסך של ההליכון

עוד רכיב חשוב שיש לבדוק מדי פעם הוא הצג האלקטרוני. כמו כל מכשיר חשמלי ממוחשב, גם המסכים של ההליכון עלולים לחטוף תקלות. על כן מומלץ מדי פעם לבדוק שכל תוכניות הריצה הרשומות במפרט המכשיר קיימות ועובדות דרך הצג. כמו כן יש לבדוק את אספקת החשמל המתאימה והמתח הדרוש להפעלת המכשיר.

דגשים על ניקיון יסודי וזהיר של הליכון הריצה

הליכון הוא כלי התעמלות שצובר עם הזמן לכלוך שמקורו במתעמל. כתמי זיעה וחיידקים יכולים להיווצר על חלקים שונים במכשיר, ולגרום לריחות לא נעימים ולעתים חלילה גם לזיהום אצל המשתמשים הבאים או לדיירי הבית במקרים בהם ההליכון מאוכסן בבית. לכן, מומלץ מאוד לרכוש חומרי חיטוי וניקיון בלינק הזה המתאימים איתם  ניתן לנקות את החלקים השונים של המכשיר ובייחוד ידיות האחיזה עליהם מצטברות שכבות של לכלוך. בצגים בעלי כפתורי לחיצה מומלץ לנקות בזהירות סביב החריצים של כל כפתור בנפרד באמצעות מגבונים לא רטובים ולא לחים מדי בכדי לא לפגוע במערכת החשמל עם שאריות של מים.