איפה אפשר למצוא חלקים לרכב ישן?

חלקי חילוף הם מוצר נדרש ומבוקש מאוד במצבים כאלו ואחרים. כי להחזיר את הרכב התקול למצב תקין, כדי לתקן תקלות ולהתגבר על בלאי. השאלה הגדולה היא איפה אפשר למצוא חלקים לרכב ישן? איפה מאתרים את החלקים המתאימים הנחוצים לכם לפי סוג הרכב ואופי התקלה? יש כמה תשובות אפשריות. אחת מהן היא במגרש מכוניות.

חלקים ישנים לתיקון תקלות בכלי הרכב

אמנם יש אפשרות למצוא חלקים חדשים ומקוריים אצל היצרן או הסוכן שלו, אפשר גם למצוא לא מעט חברות שעוסקות בשיווק חלפים תואמים למקוריים. אך במקרים רבים החלופה הטובה והיעילה ביותר היא חלקים מפירוק רכבים. כלומר, חלקים שמילאו תפקיד ברכב שכבר ירד מהכביש בגלל סיבה כזו או אחרת, אך הוא מכיל חלקים שמצבם תקין והם יכולים למלא תפקיד בתיקון כלי רכב אחרים. במגרש הרכבים קונים רכבים טוטאל לוס ומפרקים אותם.

במהלך הפירוק מאתרים את החלקים התקינים. את אלו שיכולים לתפקד היטב גם בכלי רכב אחר. לרוב החלקים יותאמו לפי היצרן ודגם הרכב. כמובן שחלקים אלו ייבדקו היטב לפני שהם יותקנו על מנת לוודא תקינות מלאה ובטיחות בשימוש ברכב בו מתקינים אותו.

היתרונות של חלקים מפירוק

לחלפים מפירוק יש כמה יתרונות. ראשית העובדה שהחלקים מקוריים ותואמים לגמרי לרכב, לפי היצרן והדגם. כמו כן הזמינות של החלקים הללו היא לעיתים משופרת על פני יבוא של חלקים מסוימים מהיצרן בגלל שהם אינם קיימים או זמינים כאן בארץ. גם מבחינת המחיר החלפים יכולים להיות משתלמים וכדאיים יותר מבחינת העלות של החלק בהשוואה לערך האמתי ולתועלת שהם מביאים לכלי הרכב. ההתקנה תתבצע על ידי גורם מוסמך ומנוסה שיחתור להחזיר את הרכב למצב תקין ובטוח.

מחפשים מגרש לפירוק כלי רכב? הקליקו על הלינק