היכן ניתן למצוא מידע על טיפול כריתת לולאה?

טיפול כריתת לולאה הוא הליך כירורגי שמסיר חלק מהקיבה. טיפול כריתת לולאה הוא אחד מההליכים הכירורגיים הנפוצים ביותר המבוצעים בארצות הברית, עם יותר מ-200,000 ניתוחים מדי שנה. הניתוח משמש בדרך כלל לטיפול בסיבוכים הקשורים להשמנה כגון מחלת ריפלוקס גסטרו-וופגיאלי (GERD) וצרבת כרונית. בעוד שהליך זה משמש לעתים קרובות לטיפול בתסמינים הקשורים להשמנה, הוא יכול לשמש גם כהליך הרזיה על ידי הסרת חלק מהקיבה תוך השארת שאריות מסוימות מאחור.. הקיבה הנותרת אינה גדולה מספיק כדי להכיל כמות משמעותית של מזון ותגרום לירידה במשקל. כמו כן, ניתן להשתמש בהליך זה כטיפול מציל חיים לאנשים עם מקרים חמורים של נוזלים בחלל הבטן המכונה מיימת. ניתוח כריתת לולאה כרוך בביצוע תחילה חתך על פני החלק התחתון של הקיבה, ויורד מטה הבטן כדי להסיר את הנוזל. ניתוח זה משמש בדרך כלל במקרים של מיימת חמורה ומתמשכת, דימום בטן או שחמת.

מתי מבצעים טיפול כריתת לולאה?

טיפול כריתת לולאה היא טכניקה כירורגית המשמשת להסרת חלק מהמעי. זה ידוע גם בשם ileal-loop-resection.

ניתוח זה מבוצע להסרת חלק מהמעי הדק, שניתן לעשות זאת בעזרת מכשיר מהדק בלולאה. הליך זה יכול להיעשות באמצעות ניתוח לפרוסקופי או ניתוח פתוח בהתאם להעדפת המטופל ומצבו.

טיפול כריתת לולאה מבוצע בדרך כלל לאחר שטיפולים אחרים כמו אילאוסטומיה, קולוסטומיה או כיס איליאו-אנאלי לא הצליחו לפתור בעיות של חסימת מעיים. הוא משמש גם כאשר ישנם סיבוכים עקב מחלת קרוהן או קוליטיס כיבית. . חולים עם תסמונת המעי הקצר עשויים להיות מועמדים גם לכריתה חלקית או מלאה של המעי הדק. זה מושג על ידי הנחת המטופל במצב אנכי, השעיית המעי הדק ושימוש בלולאת מעי כדי לחבר אותו למעי הגס. לאחר מכן הלולאה מחולקת, ומשאירה מאחור קטע קצר אחד של המעי הדק שייזון ישירות לתוך פי הטבעת. זה עוקף את כל המעי הגס ומאפשר חיבור עקיף בין מקטעי מעיים. 

עוד מידע בנושא תוכלו למצוא באתרים של קופות החולים ואתרים מובילים בתחום הרפואה. מידע נוסף באתר https://mdjacob.co.il/