מתי כדאי להתחיל בטיפול מניעתי להרטבת לילה

לא מעט הורים אשר גומלים את הילדים שלהם מחיתולים בלילות, תוהים מתי הרטבת הלילה של הילדים נחשבת עדיין נורמלית ומתי כדאי להם לפנות לטיפול מניעתי אצל ד"ר טל שגיא שיסייע לילד להתגבר על הרטבת הלילה. בעוד שעד גיל 4 הרטבה לילית היא עוד נורמלית, הרי שהחל מגיל 4, הרטבה לילית מעל ל2 לילות בשבוע, תדרוש כבר טיפול מניעתי, על מנת שהילד יצליח להתגבר על ההרטבה. על אף שכיום מוצעים מגוון רחב של טיפולים עבור הרטבות לילה, הרי שלא כל הטיפולים אכן יהיו יעילים עבור הילד וחשוב מאוד לבחור את הטיפול המתאים לכל ילד.
מתי כדאי להתחיל טיפול בהרטבת לילה
כאמור, אם הילד שלכם נגמל בגיל 3 בלילה, הרי שעד גיל 4 או 4 וחצי, הרטבות לילה הן עדיין בגדר הנורמל. אולם, ניתן לומר שהחל מגיל 4 וחצי, אם ילד עדיין קם רטוב ביותר מ2 לילות בשבוע, בהחלט כדאי להתחיל לחפש עבורו טיפול מניעתי בליווי של ד"ר קובי שגיא. על אף שלא מעט הורים חושבים שמקורה של בעיה הרטבה בלילה הוא פיזי או נפשי, הרי שיש לא מעט מומחים שסוברים שהמקור לבעיה זו הוא פשוט התנהגותי. משמע, לא בהכרח ילד מרטיב בלילה בשל סיבות פסיכולוגיות או בשל סיבות בריאותיות, אלא, יתכן מאוד שהילד מרטיב כי הוא פשוט לא יודע להפעיל את מנגנון ההתאפקות והשליטה שלו. ילד מעין זה, בשעת לחץ על השלפוחית, במקום לכווץ אותה, ישחרר אותה והדבר יגרום לו להרטיב. לכן, בהתאם לגישה זו, השיטה הטובה ביותר לטיפול בהרטבת הלילה היא ללמד את הילד באופן שיטתי, כיצד לשלוט בשלפוחית שלו.
כיצד תבחרו את הטיפול הנכון להרטבת הלילה של הילד שלכם
אם אתם חוששים שהרטבת הלילה של הילד שלכם היא בשל עניין פיזיולוגי או רגשי, הרי שבהחלט תוכלו לשלול זאת על ידי בדיקת שתן ועל ידי בדיקה אצל פסיכולוג או איש מקצוע שיכול לאבחן בעיות רגשיות כלשהן. אולם, אם לא מדובר בבעיה רגשית או גופנית כלשהי, חשוב מאוד לבחור עבור הילד בטיפול התנהגותי של ד"ר קובי שגיא שילמד אותו כיצד לשלוט על השלפוחית שלו בלילה וכיצד להבין את המנגנון של ההתאפקות.