מה הסוד של אבן בזלת?

הטבע מציע לנו שלל חומרים וסוגים שונים של יסודות שיכולים לשמש אותנו בשלל הזדמנויות. אחת האבנים הנחשבות נקראת בשם אבן בזלת. אבן זו נוצרת בתהליכים וולקניים והיא מוגדרת כיסוד. המרקם שלה מיוחד וגם המראה והצבע, אלו הופכים אותה לאבן מבוקשת ומתאימה לשלל שימושים. אכן, ניתן לשלב את אבן הבזלת במקומות שונים ולמטרות מגוונות.

אבן בזלת – על האבן ועל השימוש בה

כאמור, יש לבזלת תכונות ייחודיות בגין תהליכי ההיווצרות של האבן. אך מהאבן שנוצרת באופן טבעי ניתן להפיק אבנים למטרות שונות. בין היתר ניתן למנות את האבנים הללו:

  • אבני מדרך – ניתן לייצר אבני מדרך לשילוב בגינות ובחצרות מאבן בזלת. אבני המדרך שמיוצרים מבזלת מעוצבים בעיצוב מיוחד ועכשווי, מה שמאפשר שילוב של האבנים הללו בכל גינה או חצר.
  • אבני ריצוף – במידה ומעוניינים לחפות רצפה באבן טבעית, אבן בזלת יכולה להיות האבן הטובה והמתאימה ביותר. זאת כדי לאפשר חיפוי מלא של האזור הרצוי בסגנון מרשים ויפה. ניתן לרצף באבן בזלת אזורי חוץ כמו גם חלקים בתוך הבית.
  • חיפוי קירות – כיום עוד ועוד אנשים בוחרים לחפות את הקירות באבן מתאימה. החיפוי מאפשר לשוות למבנה מראה מיוחד ולתת לו גימור מושלם ועמיד במיוחד. חיפוי קיר באבן בזלת יכול היות רעיון מעולה, והוא נותן למבנה מראה מיוחד. מדובר על חיפוי חוץ שעמיד גם בתנאים שקיימים תחת כיפת השמיים.
  • עיצוב מיוחד – כאשר מעוניינים ליצור עיצובים מיוחדים על הרצפה או על קירות, אבן בזלת יכולה להיות האבן המתאימה ביותר למטרה הזו. ניתן לשלב אבנים בגדלים שונים וליצור פסיפסים מרהיבים. 


הסוד של אבן בזלת הוא בייחודיות ובתכונות הנדירות שלה!