מה הוא הטיפול הכי יעיל לעובש?

אתם נכנסתם לבית חדש, לפני כמה שנים. ובאחד המקלחות התחלתם לשים לב כי לאט לאט נוצרת שלולית קטנה בתקרה, שתוך זמן קצר מתפשטת ואף מקבלת צבע שחור וירוק והריח באמבטיה מתחיל להיות בלתי נסבל. נעים להכיר יש לכם עובש על תקרת המקלחת. עובש כמובן לא חייב להיווצר אך ורק על תקרת המקלחת אבל לרוב, שמכיוון ששם מתרכזת כמות גדולה של לחות על הקירות שם הסיכוי שלו להיווצר הוא יותר גבוהה.

במרבית המקרים, רוב האנשים חושבים שהם יוכלו לפתור את בעיית העובש לבד. הם כמובן ינסו קודם לאוורר כמה שאפשר את המקלחות על מנת להקטין את כמות הלחות שנוצרת. אולם כמובן שזה לא יספיק. לאחר מכן ינסו גם להשתמש בחומרי חיטוי שונים, לנקות את העובש, לגרד אותו ולחשוב שהוא פשוט יעלם. אולם, טיפול בעובש, הינו הרבה יותר מורכב.

אז מה באמת הטיפול הכי יעיל?

ראשית במקומות בהם אפשר לחפות את הקירות בחיפויים כדוגמת חדרי אמבטיה ומקלחת או במטבחים יש לעשות זאת. זוהי אסטרטגיה מצוינת להפחתת העובש והתפשטותו, מכיוון שהחיפויים מונעים מגע ישיר של מים ואדים עם הקיר ויצירת לחות. 

שנית, הטיפול הכי יעיל הוא לטפל בעובש מהשורש. ראשית כמובן שיש לנקות ולחטא את המקום שבו נמצא העובש, אולם כמובן שזה לא מספיק. כיום יש כבר צבעים שמכילים חומרים מיוחדים שבאמצעותם כמובן שניתן להעלים את העובש לחלוטין, ודבר נוסף זה לגרום לשכבת חיפוי ובידוד על הקיר שגורמת לכך שהלחות לא תצטבר. מדובר על צבעים שעושים בהם שימוש חד פעמי בלבד, ורק מקצוענים שמבינים בטיפול בעובש יוכלו לטפל בעובש בצורה היעילה ביותר.

הדבר הכי חשוב בסופו של דבר, זה לא להתעלם מהעובש, לא לחשוב שהוא  יעלם מעצמו אלא פשוט לטפל בו ולזכור שאין צורך לעשות זאת לבד.

אולי יעניין אותך גם תנאים להתפתחות עובש