מה זה עריכה לשונית?

רבים חולמים על כתיבת ספר. יש להם רעיון לעלילה טובה והם רוצים להעלות אותה על הכתב, לפרסם ומי יודע אולי להתפרסם בשוק. חשוב לדעת כי רבים ניסו ורצו אך לא רבים הם המצליחים ומעטים מאוד הם הסופרים שזכו לתהילה בעקבות הפצת ספרים.

אם אתם רוצים להוציא ספר, אתם בטוחים שהעלילה שלכם היא הדבר הבא? בסיום הכתיבה הדבר הראשון שיש לעשות הוא עריכה לשונית לספרים!

מה תפקיד העורך?

העריכה כוללת – עריכה והגהה של התוכן, מציאת טעויות כתיב וכדו', הגהה לשונית וספרותית וכתיבה נכונה, קלילה וזורמת. כיום את ההגהה למציאת טעויות אפשר לבצע על ידי תוכנת מחשב פשוטה המאתרת את הטעויות ומודיעה לכם עליהם. אך בשביל עריכה לשונית נכונה ומוקפדת מומלץ לפנות לעורכים המתמחים במקצוע.

מניעת נזק כלכלי

ראשית כדאי לדעת, כי העורכים גם מונעים ממכם הפסדים כספיים רבים. אם למשל הספר לא נכתב כראוי וקיימות בו טעויות שונות תאלצו להדפיס שוב את הספר, מה שעולה הון. כמו כן אם העורך ימצא טעויות רבות ייתכן שתעדיפו לוותר על העבודה הרבה ותמנעו את ההדפסה, כך שלא בזבזתם את כספכם לשווא.

לכן לפני שליחת הספר לדפוס, שלחו את התוכן לשירות עריכה לשונית. מה בעצם נכלל בעריכה לשונית?

  1. בדיקה ראשונית – מה צריך למחוק, מה צריך להשאיר. מתי יש לתקן להוסיף, להדגיש, לחדד, למתן, לפשט, לקצר, להבהיר וכו'.
  2. ניסוח – העורך מנסח את המשפטים בצורה בהירה וברורה. משפטים הגיוניים ומובנים לקורא.
  3. בניית מילים – יש לבנות את המילים והמשפטים בצורה הגיונית, חיבור המשפטים אחד לשני ברצף נכון, ללא כפילויות, תיקון משפטים מאולצים וכו'.
  4. פיסוק וניקוד מתאים.
  5. אוצר המילים – השימוש הנכון במילים נרדפות וכדו'.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://www.bethaorchim.com!