מהי שמאות רכב?

מהי שמאות רכב? זהו תחום מקצועי שנועד לקבוע ערך של כלי רכב. השמאי הוא איש המקצוע שעבר קורס מקצועי שמקנה לו את היכולת המקצועית לאמוד את ערך כלי הרכב אותו הוא בוחן. מתוך מטרה לקבוע בצורה מדויקת ככל האפשר מהו הערך של הרכב שמולו.

מדוע יש צורך להעריך את ערך הרכב?

יש מקרים רבים בהם נוצר צורך לאמוד את השווי המדויק של הרכב. וזאת כדי לקבל החלטות נכונות ולבצע תהליכים מסוימים בהתאם לערך הרכב.

  • מכירה / קניית רכב יש שניה – כאשר מעוניינים למכור או לקנות רכב יד שניה שאין לו מחיר מחירון מדויק. יהיה נכון לעיתים לפנות אל שמאי רכב. וזאת כדי לבדוק מהו הערך של הרכב ובאיזה סכום העסקה עשויה להיות כדאית. כאשר שמאי קובע את שווי הרכב אפשר להיות רגועים בדבר ביצוע העסקה. ככל שהעסקה משמעותית יותר כך השמאות עשויה להיות חשובה יותר. שמאות מקצועית עשויה לעזור לכם לקבל החלטה או לקבוע מחיר ריאלי מתאים לרכב אותו אתם מוכרים.
  • תאונה – רכב שהיה מעורב בתאונה הוא רכב שצבר נזקים משמעותיים. התוצאה היא ירידה משמעותית בשווי של הרכב. במידה והרכב שלכם היה מעורב בתאונה אתם ככל הנראה עומדים לתבוע את חברת הביטוח. הרי בדיוק עבור מטרה זו אתם משלמים את התשלומים החודשיים לחברת הביטוח… כדי שחברת הביטוח תוכל לקבוע מהו הסכום שמגיע לכם בין הנזק יש לקבוע באופן מקצועי את היקף הנזק. השמאי יקבע את ערך הרכב לפני התאונה ואת הערך שלו לאחר התאונה. התביעה לחברת הביטוח תהיה בסכום של ההפרש.
  • הנכסים שברשותכם – לעיתים עלינו לדווח על הנכסים שברשותנו. וזאת כדי לקבל משכנתא או כדי להגיש הצהרת הון. במידה ואיננו יודעים מהו ערך הרכב יהיה לנו קשה להמשיך בתהליך אותו אנחנו מבצעים. במקרים כאלו יהיה נכון לעיתים לפנות אל שמאי רכב שיעזור לנו להגדיר את שווי הרכב שלנו.

שמאי רכב מציע שירות של קביעת ערך הרכב. לא פעם אנחנו עומדים מול צורך כזה, וחשוב לבחור את איש המקצוע המומלץ שיענה על הצורך ויספק שירות מעולה.