מהי רטיבות קפילארית?

רטיבות קפילארית הינה רטיבות שנוצרת בגין מים כלואים באזורים שאינם מצליחים להתייבש מעצמם בגין היותם סגורים בחלל בלתי מאוורר. הדוגמה הקלאסית היא רטיבות כלואה מתחת לשכבת הרצפה של מבנה. המים הללו עשויים להתבטא בנימים של מים שמטפסים מעלה על גבי הקירות. אכן הסימן הראשון להתפתחות של רטיבות קפילארית היא בנימי המים שמצליחים לסלול לעצמם דרך כלפי מעלה. המים עולים במראה של נימים ומקלקלים את הקירות. בסופו של דבר הנימים הללו עלולים לטמון בחובם נזק משמעותי מאוד לפנלים ולקירות.

עובש, נפילת פנלים וריח טחוב

רטיבות קפילארית מתחילה, כאומר, בשכבה שמתחת לרצפות המבנה. המים הכלואים שבכל זאת מחפשים לעצמם מוצא יתחילו לטפס כלפי מעלה ויגרמו לרטיבות בקירות המבנה. הרטיבות הזו נספגת בקיר ועלולה לגרום לעובש חיצוני על גבי הקיר, לטיח שנופל או לשכבות של צבע שמתקלף מעל הקיר. במידה ואכן או התופעות שמתרחשות חשוב מאוד לטפל ברטיבות בצורה ממוקדת ויסודית מאוד, זאת כדי לגרום לייבוש רטיבות כלואה מוחלטת של המים אשר מתחת לרצפת הבית ולמנוע מהמים למצוא לעצמם ביטוי במקומות אחרים במבנה. 

ייבוש מקצועי של הרטיבות

רטיבות היא תופעה מטרידה שבהחלט עלולה להזיק ולגרום לנזקים מהותיים במבנים. ייבוש מקצועי הינו ייבוש שיתבצע על ידי חברה מקצועית ומנוסה שמכירה את סוגי הרטיבות הקיימים ואת הדרכים המקצועיות להשתלט עליהם. זאת כדי למנוע מצבים של התפשטות, של נזקים ושל חוסר שליטה על המים. רטיבות קפילארית היא רטיבות שעלולה להיות אתגר עבור הצוות המייבש, דווקא בגלל שהמים אינם נגישים מספיק וקשה לייבש אותם בצורה ישירה. כאן מגיעה לידי ביטוי היכולת המקצועית של אנשי המקצוע כמו גם המכשור המקצועי שלהם שמאפשר להם להגיע גם למקומות נסתרים ולבצע ייבוש מוחלט.