מה זה בכלל מטבח כפרי?

מטבח כפרי הינו למעשה שם שכולל בתוכו מספר סגנונות הקיימים בעיצוב מטבחים: ישנו המטבח האנגלי, מטבח פרובנס, מטבח כפרי עדין, וישנם עוד בקטגוריה.

מטבח בסגנון כפרי לסוגיו מורכב מעץ מלא איכותי במיוחד, תוך נתינת דגש מוקפד על הפרטים הקטנים והגימורים הייחודיים. 

מטבח כפרי – האווירה

המטבח הכפרי מתיימר להיות ליבו של הבית, הוא משרה בקרבו אווירה חמה ומחברת, וכבר ידוע לכל שמטבח כפרי מביא הביתה אור ואהבה, כאשר מהר מאוד הופך המטבח הכפרי למקום השהות והבילוי המרכזיים של בני הבית, יחד עם האורחים והחברים.

המטבח הכפרי מעניק ביטוי ומימוש לאופי ולסגנון של כל אחד מבני הבית. אין מי שלא נשבה בקסם של מטבח כפרי מתוכנן היטב ומבוצע ברמת גימור גבוהה ומדויקת. 

מה הם השיקולים בהם יש להתחשב כאשר מעצבים מטבח כפרי?

חשוב לנתח ולאפיין עבור מי מיועד המטבח הכפרי, מי הם דרי הבית ומה הם הרגלי האכילה, הבישול והקניות שלהם? 

האם השימוש העיקרי של המטבח יבוא לידי ביטוי בארוחות משפחתיות אינטימיות? או שמא מטרתו של המטבח הינו אירוח של המשפחה המורחבת לארוחות שמקרבות לבבות? מהו מספר האנשים המתגוררים בבית ואשר הם הינם המשתמשים העיקריים של המטבח. מי מבשל? מהו סגנון ואופי הבישול? האם אזור הבישול אמור לשרת מבשל יחיד, או שמא שניים ושלושה מבשלים עובדים במקביל?

ומה הם הרגלי האחסון של המשפחה? האם מדובר במשפחה שעורכת קניות קטנות ברמה היומיומית ואינה מורגלת באחסון רחב היקף של חומרי גלם ומוצרים יבשים, או שמא מדובר באנשים שרגילים לבצע קנייה ענקית מרוכזת, כזו שדורשת שטח אחסון גדול במיוחד, כזה אשר מותאם בצורה ממוקדת לסגנון הקניות.

ככל שהמשפחה מונה מספר נפשות גדול יותר- כך הפעילות במטבח גוברת, ישנם צרכי אחסון גדולים יותר, וגם אזור האכילה צריך לכלול מקומות ישיבה בכמות מותאמת.

ושאלת התקציב – מה התקציב שהמשפחה מייעדת ליצירת המטבח החדש? מהו סדר העדיפויות שלכם – במה חשוב לכם להשקיע, ואילו פרטים הינם משניים ושלישיים ברמת העדיפות שלהם במטבח החדש.

> למגוון איכותי של מטבחי יוקרה במרכז כנסו ללינק!