מהו בית אבות טוב?

השנים עוברות מהר, ואנו הולכים ומתבגרים באופן
כמעט בלתי מורגש. כמו שאנו מתבגרים משנה לשנה, כך גם ההורים שלנו הופכים להיות
יותר מבוגרים וכך יותר נזקקים לעזרה מצדנו. יש הורים שמגיעים לגילאים מבוגרים
והגוף שלהם בוגד בהם בגלל כך – הם כבר לא מצליחים ללכת באופן עצמאי, לא מסוגלים
להכין לעצמם אוכל ולנקות את הבית, ולעיתים גם סובלים מבעיות נפשיות או נוירולוגיות
הפוגעות להם באורך החיים.

בדיוק למצבים אלו של הורים קשישים ותשושי נפש קיים בית אבות. בתי האבות מתאימים לאנשים שהגיעו לגיל הזהב ונזקקים לשירות וליווי סיעודי צמוד של חברת סיעוד, כזה שהילדים וקרובי המשפחה לא יכולים לספק עבורם. גם קשישים שלא נזקקים לשירותים סיעודיים צמודים מעדיפים לשהות בבית אבות, מכיוון ששם הם יכולים לפגוש ולהכיר אנשים אחרים בגיל שלהם.

מכיוון שיש היצע גדול מאוד של בתי אבות ברחבי הארץ, כיצד ניתן לבחור את בית האבות הטוב ביותר עבור ההורים היקרים שלנו? אלו הם הדברים העיקריים שיש לשים לב אליהם, כאשר ניגשים לבחור בית אבות איכותי:

בית אבות עם צוות מטפלים ועובדים אמין

הדבר הראשון והעיקרי שיש לבחון בבחירת בית אבות הוא הצוות הנמצא בו. בשנים האחרונות נחשפנו למעשים קשים וכואבים שעובדי בתי האבות עשו לדיירים, כך שהאמון שלנו מעט נפגש באופן טבעי. לכן, לפני בחירת בית האבות הטוב ביותר מומלץ לגשת באופן עצמאי למקום ולבקר בו, וגם לבחון ולהכיר את צוות העובדים והמטפלים וכך להתרשם מהאווירה השוררת במקום.

>בדקו עלויות של בית אבות סיעודי ומחירים מומלצים

בית אבות המעניק חיי חברה מלאים ומעניינים

בית אבות לא צריך להיות מקום קר, אפור ומשעמם. יש לא מעט בתי אבות המציעים מגוון ענק של פעילויות חברה מהנות וכיפיות, שכל המבוגרים והדיירים במקום שמחים לקחת בהם חלק באופן קבוע. כך הם ממלאים לעצמם את שעות היום בבילויים וחוויות מהנות עם שאר חבריהם למקום.

לסיכום, כדי לבחור את בית האבות הטוב ביותר
מומלץ להגיע להתרשמות מהמקום, ולשוחח עם צוות העובדים וגם שאר הדיירים השוהים
במקום. כך תוכלו לדעת האם המקום איכותי וטוב עבור ההורה שלכם.