מה עושים כשמוצאים נחש בקרבת הבית – המדריך המלא קידום רטמן

נחשים אינם משוטטים רק בטבע אלא מגיעים גם לחצרות וגינות פרטיות, פארקים וגנים ציבוריים. לנחשים נוח להתחבא בין גושי אבן וצמחים בגינות ולכן קשה לעקוב אחריו וכשהוא מופיע – צריך להגיב במהירות. אסור בשום אופן לנסות לחתור למגע עם הנחש, וזאת מאחר שהוא עלול להיות ארסי ולהכיש אתכם, ואז תזדקקו בדחיפות לטיפול רפואי או לאשפוז. במקרים כאחה מומלץ לפנות מהר ככל האפשר ללוכד נחשים מוסמך בלינק הזה, שיגיע במהירות האפשר ויסלק את הנחש. לפי החוק, חל איסור על הרג נחשים והלוכד ישחרר אותו בטבע הפתוח. ידע על נחשים יסייע לכם להבחין האם מדובר בנחש ארסי ומסוכן או בנחש אינו כזה.

הזעקת לוכד נחשים

לוכד נחשים הוא בעל מקצוע לכל דבר ולא אדם שמתמחה לדבריו בתחום. לשם ביצוע המשימה נדרשת הקפדה על הצגת תעודת לוכד מוסמך מטעם רשות הטבע והגנים, ובלעדיה אין טעם להזמין שירות. עליכם להתרחק מהנחש אבל לא לברוח למרחקים וכשהלוכד מגיע – להפנות אותו לאזור שבו התגלה הנחש.  לפני הפנייה כדאי לקבל המלצות מחברים ומכרים ולהתרשם בעצמכם במהלך השיחה מאדיבותו ומחיריו של הלוכד. במקרה של הכשה חשוב לזכור לפנות מיד לטיפול רפואי בבית או בבית חולים, ולא לשכוח להזמין לוכד.

פעולות מונעות

פעולות שיעזרו להרחיק נחשים מהחצר כוללות איטום נקודות מסתור אפשריות בין הסלעים ובחדרי הבית, קיצוץ צמחים גבוהים מדי, הסרת יריעות מהקרקע וסילוק פסולת מהחצר ומהמחסן. למעשה כל חלל הינו בעל פוטנציאל לגילוי נחשים ולכן חשוב לנקות את הבית ולעשות את המקסימום כדי שהם לא יופיעו בקרבת מקום, וזאת מאחר שאתם עלולים להיתקל בהם בהפתעה ולחוש כאב עז של הכשה.