מה אפשר להכין בסיר קאזאן?

סירי קאזאן מיובאים מאוזבקיסטאן. בארץ הזאת נהגו לאורך שנים ונוהגים גם היום לבשל מאכלים בסירים מסוג זה. הסיר המסורתי הנ"ל עשוי ממתכת יצוקה ומגיע עם תחתית חצי עגולה. העיצוב הנ"ל מאפשר לתחתיתו ולדפנותיו לקבל חום מהאח הבוערת וכך האוכל מתבשל מכל צדדיו.

לשם השוואה – בסיר עם תחתית ישרה המונח על מקור חום – החום מגיעה אך ורק מלמטה. בסירי קאזן איכות הבישול גבוהה יותר ולכן, התבשילים רכים ונימוחים יותר. ניתן למצוא סיר קאזאן אוזבקי בגדלים, נפחים ומידות שונים.

אפשרויות בישול מגוונות

ניתן להכין בסירים אלו מאכלי קדירה רבים. עיקר השימוש הוא למיני סוגי בשר כולל כאלו שנדרש להם זמן בישול ארוך. כאלו הם נתחי וחלקי בקר וכבש רבים. בשר עוף והודו יתבשל זמן קצר יותר. תבשילים אחרים הינם אורז, ירקות ועוד. כמובן, שרבים מהתבשילים הם שילוב של מוצרי מזון אלו ואחרים נוספים.

מומחים הלומדים להשתמש בסיר בצורה מיטבית יכולים להפוך את מנת המזון לחגיגה קולינארית מושלמת. כדאי לציין עוד כי תבשילים אלו הינם גם בריאים יותר לעומת אחרים הנעשים בטיגון, צלייה על גחלים ועוד.

יתרונות לבישול

מבנה הסיר הינו מושלם לבישולים אלו והחיסכון באנרגיה הוא ניכר בגלל שהוא מתחמם ואף נשאר חם יותר. בנוסף, יש בו מכסה מברזל יצוק אשר שומר היטב על החום הפנימי. ניתן להניח אותו בתוך האח, על מתקן מתאים, בתוך מדורה ועוד.

בכל מצב כזה הוא יספק תוצאות בישול נהדרות. יש להקפיד על הוראות שימוש נכונות כפי שהחברה המשווקת מספקת עם הרכישה. מומלץ לרכוש ממשווק בעל מוניטין אשר מייבא אותו מחברה בינלאומית המייצרת את מוצריה תחת בקרת איכות מחמירה, כך ניתן לוודא רכישה נכונה במחירים נוחים.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באמצעות אתר https://hbtrade.co.il!