מה משפיע על סוגי העובשים ומה הסכנה שלהם.

בכל מבנה שבו בני האדם שוהים נעשית עבודה רבה על מנת שאלה יספקו את כל הדרישות מבחינה בטיחות ונוחות גם יחד. אחד מן הדברים אשר קשורים אל התחום של הבטיחות מבחינה בריאותית הוא היות המקום נקי מעובש, כאשר עובש הוא למעשה סוגים רבים של פטריות שחלק מהן יכול להיות בר סכנה עבור בני האדם וחלק אחר פשוט לא ייראה טוב מבחינה אסתטית. עובש זקוק אל רמה גבוהה של לחות וטמפרטורה הגבוהה מ-4 מעלות צלסיוס, ולכן יצירה של מקום שבו יש את התנאים הללו תוביל אל התפתחות של העובש לכדי מושבה שלמה של פטריות תוך זמן די קצר.

 

הסוגים הרבים של עובש

זה נשמע קצת מלחיץ לדעת כי יש המוני סוגים שונים של עובש ולא רק אחד עם השם הזה שאנחנו מכירים,למידע נוסף. העובש הכי מסוכן הוא עובש שחור שנקרא כך בשל הצבע שמאפין אותו. הוא מסוכן ויכול לגרור אל מקרה של מוות לאחר חשיפה ממושכת אליו. סוגים נוספים של עובש הם אספרגילוס וסטקיבוטריס  עם תופעות של פגיעה בבריאות בצורה של עייפות, חוסר בריכוז ופגיעה בריאות עבור הראשון מבין שני אלה. מלבד השלושה שציינו כאן שאותם יכולים לראות גם בארץ, יש עוד אלפי זנים של עובש שידועים לאדם, ובשורה התחתונה הם כולם סוג של פרטיה אשר מתרבה בלחות ולא כל הסוגים שלה בעלות השלכה בריאותית על בני האדם.

 

השלכות של עובש בחלל העסק/הבית

למה זה כל כך חשוב לבצע ניקיון של עובש היכן שהוא נצפה ולדאוג כי מקרים מעין אלה לא יחזרו על עצמם עם ביצוע של פעולות ששומרות על מבנה מפני היווצרות של פטריות עובש? עובש הוא למעשה סוג של פטריה שרק הולכת ומתרבה לכדי מושבה שלמה אם רק הדבר מתאפשר לה, וברגע בו דבר זה מתרחש היא גורמת לבעיות שהן בעיקר מתחוללות דרך כניסת הנבגים של העובש שמשתחררים אל האוויר דרך מערכת הנשימה. מלבד ההשלכה הבריאותית על בני האדם, העובש יכול להרוס בקלות חומר שאליו הוא נצמד, כמו רהיט שלידו ניצב.