הרטבה בלילה – בואו להכיר הפיפמון

האם ידעתם שיותר מ40 אלף אנשים סובלים מהרטבת לילה? ילדים מגיל 4 שאמורים ללמוד כיצד קמים בלילה ועושים פיפי, וגם מבוגרים שכבר שולטים בגופם ובצרכים שלהם – יכולים לעיתים להתעורר בבוקר ולגלות כי המצעים וגופם – רטובים. סיטואציה זאת אינה קלה, והיא יכולה להיות מביכה ואפילו להדאיג.

עם זאת, במחקר שביצעו שני רופאים ישראלים – התגלה כי הרטבת לילה אינה קשורה למצב נפשי או פיזי – אלא שמדובר באיכות השינה ועומקה. בכך מציעים ד"ר קובי שגיא וגם ד"ר טל שגיא (הלוא הם הרופאים האמורים): מכשיר בשם פיפמון שפותר את הבעיה עבור ילדים תוך שילוב טיפול התנהגותי וגמילה מחיתולים.

אבל מה צריך לדעת על המכשור שהמציאו ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא

לפני שנפרט על מכשיר הפיפימון שמסייע לילדים להתעורר יבשים, חשוב להכיר את שני המומחים שעשו את הכול על מנת שהילדים שלכם יגמלו ממתן שתן בשינה. ד"ר קובי שגיא הוא פסיכותרפיסט אשר פועל בגישה טיפולית שפותחה על ידיו. השיטה מבוססת על ניסיון ושנים של מחקר בתחום ההרטבה בלילה. השיטות של המומחה מסייעות לשלוט על שלפוחית השתן בלילה, וגם להיגמל מחיתולים או מיישבנון. ד"ר טל שגיא, מטפל בתחום בבית המטופלים באופן פרטני, מעביר את שיטת הטיפול לכל מי שזקוק לה גם דרך האינטרנט. בכך אפשר לקבל טיפים טובים למניעת הרטבת לילה.

מהו מכשיר הפיפימון של ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא?

מכשיר זה נועד לטיפול בהרטבת לילה והוא מתריע על טיפת השתן הראשונה באופן מידי. כאש הילד ישן ואינו מתעורר בשל הטלת מימיו, המכשיר יתריע בצפצוף על הטיפה הראשונה באופן מידי! ובכך יאפשר לילד להתעורר ולגשת לשירותים, כמו גם שלהורים יתאפשר להעיר את הילד וללוות אותו אל בית השימוש.

חשוב לדעת כי מכשיר זה אמנם פועל נקודתית ומתריע בזמן הרטבה, אבל הוא גם יוצר סוג של שגרה והרגלה של המוח להתעורר ברגע שיוצאת הטיפה הראשונה. מה שעוזר עם הזמן לשלוט על הצרכים ללא המשכיר ולהמשיך את החיים כתיקנם.