וטרינר לציפורים – מה אפשר לרפא ומה לא

ציפורים הן חיות מיוחדות ועדינות מאוד ולכן גם הטיפול בהן צריך להיות מיוחד. יש להן מבנה אנטומי שונה מכל חיה אחרת וכן מבנה פיזיולוגי שונה ומיוחד ואמנם כל וטרינר יכול לטפל בהן אך בכל זאת כאשר אתם מחשים אחר וטרינר חשוב לבחור בבעל מקצוע המתמחה בעיקר בעבודה עם חיות מסוג זה. חשוב לדעת כי בכל הנוגע לציפורים ישנם מקרים בהם הציפור יכולה להחלים לגמרי בכוחות עצמה אך ישנם מקרים בהם התערבות וטרינר הינה חובה. מיד נציג בפניכם מקרים מעין אלו.להמשך קריאה אודות וטרינר לציפורים

ציפורים וסוגי מחלות

ישנן מספר רב של סוגי פציעות בציפורים. ישנם מקרים בהם ניתן לטפל בפציעה וישנם מקרים שלא. אחת מסוגי הפציעות המוכרות ביותר היא כמובן כנף שבורה. במקרים מעין אלו מומלץ להגיע אל הווטרינר על מנת לטפל בכף אך לאחר מכן כל שהציפור תזדקק לו הוא זמן החלמה.

במקרים נוספים הציפור נראית אפתית, היא אינה אוכלת או שאינה מתעופפת בכלוב. הווטרינר יוכל לאבחן האם האוכל המוגש לציפור הינו תקין והאם הוא מתאים לה או שייתכן וישנה בעיה אשר לרוב גורמת למקרים מעין אלו.

בכל מקרה בו הציפור נמצאת פצועה, במקרים בו היא שרוטה, נשברה לה ציפורן או שהיא פצועה בפיה חשוב באופן מיידי להגיע אל הווטרינר על מנת לבחון מהו הגורם לפציעה וכיצד ניתן לטפל בזאת וכן למנוע זאת לעתיד.

בחירת וטרינר

כמו שהזכרנו קודם, ציפורים שונות מכל סוג אחר של בעל חיים ולכן על מנת לדעת כיצד להתמודד עם פציעה מכל סוג שהיא חשוב לבחור בווטרינר בעל הכשרה ספציפית לציפורים. בחירת וטרינר נכונה תאפשר לכם להגיש ציפו את הטיפול הנכון והמתאים ביותר עבורה וכך לעזור לה לחזור לאיתנה במהירות. למידע נוסף אנימל סנטר