סוגי פולי קפה שכדאי להכיר

אם אתם רוצים ליהנות יותר מהקפה שלכם, הצעד הראשון יהיה להתחיל עם היכרות של כמה סוגי פולי קפה נבחרים. תעשיית הקפה העולמי מתפתחת כך שנכון להיום, הקפה גדל בעשרות מדינות שונות ולסוג האקלים, האדמה ואופי הגידול יש השפעה ניכרת על גודל הפולים, הטעם והאיזון בין המרכיבים השונים.

משלוש יוצא אחד

חשבתם פעם מהו הקפה שאתם הכי אוהבים? שימו לב שאנו לא מדברים על אספרסו לעומת פילטר או כל אופן הכנה אחר שחשבתם. אנחנו מדברים בראש ובראשונה על סוגי הפולי הקפה השונים, העיקריים שקיימים בעולם. שלושת סוגי פולי קפה התופסים את מרבית נפח גידול הקפה בעולם נקראם ערביקה, רובוסטה וליבריקה. אם אתם בקטע של הרבה קפאין, הסוג השלישי הינו העשיר ביותר בקפאין. ערביקה מומלץ לחובבי קפה עם פחות קפאין. ליבריקה, זהו הסוג הפחות מרכזי, מבין שלושת הזנים הכי ידועים.

מהיכן מגיע קפה נבחר

מעבר לשלושת הזנים שכבר תיארנו, יש משמעות גם לבית הגידול, למדינה שבה מגדלים, קוטפים ומכינים את הפולים למשלוח, לקראת ייבוש וטחינה. בברזיל ובקולומביה מייצרים (ומייצאים) סוגי פולי קפה נבחרים, מהטובים מסוגם. בברזיל, מתהדרים בקפה בעל דרגת חומציות נמוכה ואיכות גידול פרימיום.

המקור של הקפה והפתעות מודרניות

למרות שאין על כך הסכמה מוחלטת, רבים טוענים שאתיופיה זו המדינה שבה התגלה הקפה לראשונה. נטען כי מקומיים גילו עיזים שליקטו את פולי הקפה ואכלוהו ונעשו נמרצות ואירניות. מכאן, הדרך קצרה לתרבות קפה שנמשכת קרוב לאלפיים שנה. כיום, לצד אתיופיה, גם מדינות אפריקאיות אחרות נכנסו בבטחה לתחום הקפה. כך למשל קניה. אבל בין ההפתעות המעניינות – סוגי פולי קפה של זני ערביקה ורובוסטה מופקים בכמויות מסחריות גם בהודו, אינדונזיה ואפילו וויטנאם.

 

לעוד מידע, בקרו באתר JustCoffee