מכשיר מעקב

טכנולוגיית ציוד ריגול ומעקב, הפכה כמעט בכל מקום בחיים המודרניים להצלחה גדולה. אנשים משתמשים בו כל יום לשלל מטרות. אבל האם אתם באמת מכירים את המכשיר? והאם אתם יודעים איך להפיק את המרב ממכשיר המעקב כדי לשפר את היעילות התפעולית שלכם?

מכשיר מעקב 

רבים משתמשים ב- GPS מעקב מדי יום, כדי לעקוב אחר הציים שלהם ונכסים אחרים. הם יכולים לקבל מידע שעוזר להם לפתור בעיות כמו תאימות, יעילות ובטיחות. אבל איך זה קורה? מהו מעקב GPS ואיך זה עובד?

מהו מכשיר מעקב? 

נתחיל עם השם, GPS, שהוא ראשי תיבות של Global Positioning System. המערכת כוללת רשת של לוויינים המקיפים את כדור הארץ והתקנים שיכולים לסייע בקביעת עצם או מיקומו של אדם. 

היא פותחה בתחילה בשנות ה- 60 ליישום צבאי, טכנולוגיית GPS הפכה בסופו של דבר לזמינה לשימוש הציבור ב- 1983, וההתקדמות ומקרי השימוש גדלו במהלך העשורים. 

בימינו, למכשירי מעקב יש מגוון שימושים, מתרגילים צבאיים ברחבי העולם ועד הנחיות שעוזרות לנהגים למצוא את דרכם.

מה עושה מכשיר מעקב? 

מכשיר מעקב מותקן ברכב, על ציוד או שהוא מותקן על ידי אדם בפינות אסטרטגיות. מכשיר מעקב לכלי רכב, מספק מידע על מיקומו המדויק כדי שיוכל לדווח פרטים על היכן נמצא רכב, ציוד או אדם. מכשיר זה גם עוקב אחר תנועות של רכב, ציוד או כל דבר שתרצו לעקוב אחריו למשך זמן.

יסודות מערכת מעקב GPS 

מערכת מעקב GPS עושה זאת על ידי שימוש ברשת הגלובלית לווייני ניווט (GNSS). רשת זו מורכבת מלוויינים המתקשרים עם מכשירי GPS כדי לספק מידע על המיקום הנוכחי, הכיוון, השעה והמהירות של הרכב שאחריו עוקבים.