למי ניתן לפנות על מנת לקבל קצבה מגרמניה?

קבלת קצבה מגרמניה הינה זכות שמגיעה למי שמוגדר כניצול שואה או מי שהינו בן משפחה לניצול שואה ועל פי החוק הוא נחשב לזכאי. כדי לקבל את הקצבה צריך להגיש בקשה בהתאם לנהלים. שכן ללא הגשת הבקשה לא יוכל הזכאי לממש את הזכאות שלו. במידה והנכם סבורים שמתקיימים אצלכם התנאים לגבי זכאות לקבל קצבה מגרמניה בגין היותכם ניצולי שואה או בני זוג של ניצולי שואה, חשוב לדעת אל מי לפנות ואילו פעולות לבצע בעניין.

פנו אל עו"ד סיבר ווייצקר הגישו תביעת פיצוי לדור שני של ניצולי שואה

מול מי מגישים את הבקשה?

כדי לקבל קצבה מגרמניה צריך לדעת אל מי לפנות. יש מקרים בהם צריך להתנהל מול הממשל הגרמני על מנת להוכיח זכאות ולקבל את הרנטה. לעומת זאת יש מקרים אחרים בהם יכול הזכאי להתנהל מול הממסד הסוציאלי בארץ – הביטוח הלאומי. זאת בגין שיתוף הפעולה שמתקיים בין המדינות. אמנם יש הסכמים ושיתופי פעולה, אך יחד עם זאת עדיין מורכב לעיתים לממש את הזכויות ולקבל את מה שמגיע לכם לקבל.

עורך דין אתכם למימוש זכויות

חשוב לציין שלצד הצורך לברר מול מי צריך להתנהל, יש לא מעט מקרים בהם ניתן ליצור קשר עם עורך דין מומחה בנושאים אלו. בעזרתו ניתן לפנות וליהנות מייצוג מקצועי שהמטרה שלו היא אחת – לממש את מלוא הזכויות שמגיע לכם לקבל ולהפיק את ההכנסה הגדולה ביותר בהתאם לנתונים האישיים שלכם. עו"ד שצבר ניסיון בעיסוק זה מכיר את ההתנהלות של ממשלת גרמניה בנושא קבלת רנטה, ומכיר ם את ההתנהלות של המוסד לביטוח לאומי לעניין זה. כך שאתם תוכלו להיות בטוחים שכל צעד שהנכם מבצעים מותאם ונכון ואתם עומדים לקבל את מלוא הזכויות שאתם זכאים להם.