היתרונות בהדפסת תלת מימד

הדפסת תלת מימד מתאימה למגוון רחב של יישומים. עד לפני שנים ספורות היא הייתה זמינה רק עבור חברות שיכלו להרשות לעצמן רכישה של מדפסת 3d שהייתה יקרה מאוד. כיום, המדפסות הוזלו והן מתאימות גם ליישומים ביתיים, לשימושים תעשייתיים וגם כתחביב. נסביר על היתרונות בהדפסת תלת מימד, נכון ל-2021.

היכולת להפיק אין ספור מודלים בקלות 

יתרון חשוב ראשון בהדפסת תלת מימד טמון ביכולת להפיק אין ספור מודלים בקלות. ניתן בצורה כזאת להדפיס כלי אוכל, כלי אחסון, מודלים למשחק, דמויות פופ, חלקי תכשיטים, עיטורים וקישוטים. לא חייבים לדעת לעצב מודלים או דגמים. אפשר למצוא ברחבי הרשת אין ספור הצעות למודלים, בחינם או במחירים נוחים. דגמי חללית, מכוניות, צעצועים, אין גבול למה שאפשר לבצע בעזרת הדפסה בתלת מימד. 

הוזלת ייצור תעשייתי 

יתרון חשוב בהדפסת תלת מימד מלווה את המגזר העסקי או היזמי. יזם שרוצה לשכנע משקיעים להצטרף אליו יכול בקלות ובזול להדפיס מודל, דגם או אבטיפוס. יצרן תעשייתי שמדפיס מודל תלת מימד בזול, בודק את כל הפרמטרים החשובים לפני ייצור המוני. רק לאחר שמגיעים להדפסת מודלים ואב טיפוס משביע רצון, יוצאים לייצור תעשייתי ללא בזבוז כספים על תקלות או טעויות. 

מדפסות זולות לשימושים ביתיים וחינוכיים 

היתרונות בהדפסת תלת מימד ממשיכים על רקע ההוזלה של המדפסות הללו. כיום, אפשר במחיר נוח לרכוש מדפסת לשימוש בבית, לשימוש גורמים עסקיים או מוסדות חינוך. כמתנה לילדים, מדפסת כזאת מהווה רעיון מעולה שיכול לשמש למשחק, להתנסות, ללמידה. במוסדות חינוך ניתן להפיק מודלים תלת מימדיים של איברים בגוף האדם, של חלקי הצומח, של מבנה האטומים השונים וכדומה. זו המחשה שהופכת את הלימוד או המשחק, לחוויה שאין כדוגמתם.  למידע בנושא הדפסת אבטיפוס