כך הדרכון האירופי משפיע על הארנק שלנו

היתרונות להם זוכים בעלי דרכון האירופי – רבות ומגוונות. העובדה שהוא פותח לכם את האפשרות לגור באירופה, תורמת לכם גם בפן הכלכלי: מיסים הממשלתיים והפרטיים (שכ"ד, חשמל מים גז) נמוכים מאלו הישראלים; מוצרי המזון הביגוד והדלק (ולא רק הם) גם כן זולים מאלו הישראלים; זכאות לרישיון לעבוד באירופה בצורה חוקית וסדירה, (המשכורת האירופית גבוהה ממקבילתה הישראלית). סטודנטים יכולים לקבל סבסובים והטבות כלכליות (משתנה ממדינה למדינה); וגם בתור תיירים אתם נהנים, הבירוקרטיה מופחתת ויש פטור מהוצאת ויזה.

הוצאת הדרכון האירופי אמנם חוסכת לנו המון כסף, אך מצד שני, בכדי לזכות לקבל אותה זה דורש מאתנו גם לשלם תשלומים כאלו ואחרים. אז כמה זה יעלה לנו בסופו של דבר, ומהו כלל ההוצאות שנוציא עד שנקבל את הדרכון המיוחל? הקליקו כאן לקבלת תשובה.

ההוצאות הכספיות להנפקת הדרכון

העלות הכספית תשתנה מאדם לאדם, ותלויה בסוג המקרה ובמרכיביו. לפניכם רשימה מההוצאות השכיחות, המלוות את מבקש האזרחות לאורך התהליך.

  • שכר טרחת עו"ד: חלק בלתי נפרד מהתהליך של הוצאת דרכון ו\או אזרחות אירופאית, זה שכירת עו"ד, שייצג אותך במדינה ממנה אתה מבקש אזרחות. כמעט בכל המקרים בהם הוגשה בקשה עצמאית ללא עו"ד, זה הסתיים במפח נפש. לכן, כשם שלא תיגשו לבית משפט ללא עו"ד, כך לא תיגשו לבקשת אזרחות ללא עו"ד המתמחה בתחום.

העלות לעו"ד תלויה בעיקרה ברמת הקושי של התיק ובאורך התמשכותו. כשמדובר באזרחות למשפחה שלמה, זה יצא זול יותר, מהמחיר שהיה יוצא לכל אחד לחוד.

  • הוצאות בירוקרטיות: תשלום האגרות השונות במדינה המבוקשת, כמו דמי רישום, דמי מבחנים, ועוד.
  • הוצאות להשלמת הקריטריונים: כמו הוצאות על ראיות המעידות על הקשר שלכם לאזרחות אותה אתם מבקשים. (ובפרט ליוצאי עדות המזרח המוכיחים שהם מצאצאי מגורשי ספרד). דוגמאות להוצאות שכאלו: הוצאת מסמכים ותרגומם, אגרות שונות שהגורמים השונים גובים בעת הנפקת אישורים, בניית עץ משפחתי שכוללת גם הוצאות חוקר פרטי והוצאות טיסה ושהיה, וכדומה. כמו כן לעיתים (לא בכל המקרים זה נדרש), יש גם הוצאות קורס ללימוד השפה, התרבות או החוקה של אותה מדינה, ועוד.