דברים שלא ידעתם על פסלים חיים

פסלים חיים הם חוויה אדירה הן לשחקן והן לקהל הנהנה לראות את הדמות ולחוות את החויה.

פסלים חיים

כדי לבנות פסל חי נדרשת עבודת הכנה ארוכה. בשלב ראשון השחקן מקבל מידע על הדמות ועל הקווים המאפיינים אותה כדי שיפעל בדרך שבה הדמות פועלת או פעלה, בדומה לדמויות שטח במופעי רחוב.. צורת העמידה, ההליכה, צורת הישיבה, הבעות הפנים, תחומי העשייה ועוד.

במקביל מכינים את הלבוש המזכיר את אופן הלבוש של אותו אדם. חליפות מודרניות, בגדים מרושלים בגדים יפים ומגוהצים, צעיר בג'ינס ובחולצה פשוטה ועוד. אם מדובר בנשים אופנתיות, לובשים השחקנים או השחקניות שמלות מלמלה ארוכות הבנויות מכמה שכבות של בדים, שמלות קצרות טרנדיות, חולצה וחצאית המאפיינים נשים מבוגרות, אשת עסקים בחליפה מחויטת ועוד.

במקרים רבים הדמות שמבצע השחקן כפסל חי היא צורה של פסל ידוע הניצב בערים המרכזיות בארץ או בעולם. באופציה זו הלבוש וצורת ההעמדה זהה לאופן בו ניצב הפסל, כדי ליצור הלימה מושלמת.

פסלים חיים מול קהל

הקהל אשר נחשף לפסלי רחוב באירועים עסקיים, משפחתיים, מופעי רחוב, פסטיבלים ועוד נהנה לראות את השחקן אשר עומד או יושב בפוזיציה מסוימת ללא תנועה לאורך שעות רבות. מדובר במשימה שאינה פשוטה כלל, קראו מידע נוסף.

במהלכים רבים המטרה של השחקן היא ליצור בשלב מסוים אינטראקציה עם הקהל. אנשים חולפים ליד הפסל החי ולפתע הוא מתחיל לזוז או לדבר. מכיוון שמדובר בהפתעה מוחלטת עוברי האורח בשוק מהעניין, חלקם מגיבים בבהלה ואחרים צוחקים ללא הרף. הכול תלוי בדמות אם היא מפחידה או לא ובצורת הפנייה לקהל.

המייצגים האנושיים האפשריים הם רבים מאד, אפשר להכין דמות של כל אדם מוכר מתחומי החיים השונים כמו שחקני תיאטרון, פוליטיקאים ועוד, מייצגים של פסלים, אנשים נורמטיביים במצבים ובמקצועות שונים.

פסל חי כרעיון שיווקי

גורמים שיווקיים בחברות שונות המעוניינים לקדם מיזם מרתק, שוכרים שחקנים אשר מבצעים תפקיד יוצא דופן כדי להחדיר מוצרים חדשים בתחומי צרכנות שונים לתודעה של הקהל ולתרבות הצריכה שלו. הם יופיעו ברחוב, בפסטיבלים, בטלוויזיה, בסרטונים ברשתות החברתיות ועוד.