החשיבות בשימוש בכלים חד פעמיים

בעידן שבו כלים חד פעמיים הם נזק סביבתי הזוכים ליחס שזכו לו המעשנים עת יצא החוק נגד עישון, והפכו מוקצה מחמת מיאוס, גילינו את הכלים החד פעמיים הידידותיים לסביבה. בשל החשיבות הגדולה בשימוש בכלים חד פעמיים, הושקעו זמן, מחשבה וכסף במציאת פתרונות יצירתיים שהביאו לנו את הכלים החד פעמיים הידידותיים לסביבה. 

 

אי אפשר לוותר על כלים חד פעמיים

אולי בבית עם המשפחה הגרעינית נוכל להסכים שזה לא נורא להכניס כלים רב פעמיים למדיח, אך בכל קונסטלציה אחרת נדמה שאנחנו לא מכירים משהו אחר. הגם, שכיום מייצרים כלים חד פעמיים בעיצוב כל-כך מרשים שקשה להאמין שמדובר בכאלו שיזרקו לפח בעוד כמה שעות. 

חלקנו מפליאים לעשות ואת הקערות החד פעמיות, כפות ההגשה והכוסות המיוחדים, אנחנו משנים לסטטוס ביניים שהוא בין החד-פעמי לרב-פעמי ומשאירים אותם לעוד מספר הגשות עד לשחיקתם המוחלטת. 

 

גם הזמן הוא משאב טבע

הוא נמצא בכל מקום על הגלובוס וכולנו עושים בו שימוש (לא תמיד בחכמה), הוא חשוב לנו והוא גורם לנו לשאוף ולרוץ ולשעוט קדימה כי עוד מעט הוא יגמר – הזמן. משאב כמו כל משאב אחר שעולה לנו בכסף, בחיים ובבריאות. נסו להיזכר בעידן שכולו כלים רב פעמיים, כמה זמן בזבזנו על הגשה ועריכה ורחיצה והובלה ותחזוקה של כלים באירועים קטנים וגדולים. 

כמה זמן בזבזנו בסטריליזציה של כלים בבתי חולים, וזה בלי שדיברנו על החשיפה הגדולה למחלות עקב שימוש חוזר באביזרים רפואיים ובכלים בכלל.

 

ידידותי לסביבה

אין גדולה ומשמעותית יותר מאנחת הרווחה המתבקשת נוכח הידיעה שיש היום כלים חד פעמיים שהם ידידותיים לסביבה אשר עונים על החשיבות הגדולה שאנו מייחסים לשימוש בכלים חד פעמיים.  

אולי יעניין אותך גם צלחות חד פעמי