החשיבות של בדיקת הארקה בבית   

הארקה היא פעולה שנועדה לוודא שאין אצלכם בבית אפשרות להתחשמלות ע"י זליגת חשמל מתוך חוטים ישנים ולא בטיחותיים. מדובר בסכנת חיים המחייבת טיפול מיידי על ידי איש מקצוע בלבד. ניסיון לבצע אותה בכוחות עצמכם עלול לגרום להתחשמלות שעלולה להיות קטלנית. החשד שמא יש לכם בעיית הארקה צריך להתעורר כאשר יש אינדיקציות לכך כמו עקצוצים במגע עם דלת המקרר. סכנת ההתחשמלות גבוהה במיוחד כאשר אתם עורכים שיפוצים או עוברים דירה. בשיפוצים כבלי ההארקה עלולים להיפגע מחומרים שונים, שקעים עלולים להישרף ונזקים נוספים עלולים להיגרם למערכת החשמל. כמו כן, בעת מעבר דירה אינכם יודעים בדיוק מהו מצב מערכת החשמל והאם ההארקה תקינה, וחובה לבדוק זאת.

אל תעשו זאת בעצמכם

בדיקת הארקה היא כאמור חיונית ולעתים דחופה, אבל ניסיון לבצע אותה עלול להיגמר רע. לכן כדאי מאוד להזמין לביתכם חשמלאי מוסמך המתמחה בתחום זה וגם יכול להגיע במהירות האפשר, כאשר מדובר בעניין דחוף. רצוי שהוא יגור באזורכם ותמצא בקלות בדרכי הגישה לביתכם. כדאי לקבל המלצות מחברים ומכרים על חשמלאי מוסמך שביצע אצלם בדיקת הארקה, ובכל מקרה יש לדרוש ממנו לראות תעודת הסמכה. החשמלאי יטפל בהארקה ויתקן את הנדרש. הסיכוי להימצאות ליקויים עולה כאמור בבתים שעברו שיפוצים, כולל החלפת צינורות מים. 

מציאת חשמלאי אמין

כדאי לקבל המלצות במקרה הצורך ולסכם עם החשמלאי על מועד הגעתו בזמן הנוח לכם. רצוי שהוא יהיה זמין במהירות האפשר ויוכל להתגבר על מכשולים כמו מציאת הכתובת וחיפוש חנייה. עליכן למסור לו תיאור מדויק של הבעיות ומפגעים אפשריים בקירות ולקבל הצעת מחיר ורק לאחר מכן לקבוע איתו יום ושעה ולראות איך הוא פותר את בעיית ההארקה. למידע נוסף נתן חשמלאי