השימושים השונים של מיכל פלסטיק לחקלאות

ענף החקלאות הוא אחד מהענפים החשובים ביותר בארץ. הודות לחקלאות כולנו יכולים ליהנות מצריכה יומיומית וקבועה של מיטב הגידולים כמו ירקות, פירות, עשבי תיבול, צמחים ממשפחת העלים וכו'. כמו שענף החקלאות הוא תחום רחב ומגוון, כך גם הפעולות הקשורות לחקלאות הן מרובות מרגע שתילת הזרעים ועד קטיפתם והפצתם.

משום כך יש ציוד ייעודי המשמש את החקלאים בשדה, חממה, פרדס וכל שטח גידול אחר ביניהם קיים גם מיכלי פלסטיק לחקלאות המוכרים גם בשם דולב. מדובר על סוג של קופסה או תיבה ללא מכסה, בה ניתן לאסוף את הגידולים השונים בנוסף למגוון רחב של שימושים נוספים.

איסוף יעיל של גידולים

מיכל פלסטיק מאפשר לאסוף אליו בצורה מסודרת ויעילה יותר את הגידולים השונים, בין אם מדובר על פרי מהפרדס, ירק שנעקר מתוך האדמה בשדה או גידולים אחרים שנקטפו או לוקטו בצורה כזו או אחרת. מיכלי פלסטיק לחקלאות מגיעים בגדלים שונים, כך שניתן לאסוף במיכל אחד כמות גדולה מאוד של התוצרת או להעדיף לאסוף אותה במיכלים קטנים ונפרדים על פי הצורך.

שמירה על טריות הגידולים

כיוון שהמיכלים עשויים פלסטיק, ניתן לשמור על הגידולים בצורה טובה ויעילה יותר מבלי לפגוע בהם לאחר שהם נאספו מהאדמה, מהעץ או מהשיח. הפלסטיק מונע התפתחות של עובש, שומר על הלחות של התוצרת וגם עמיד וחזק לנשיאת כמות גדולה של הפירות והירקות שנאספים.

אחסון פרקטי של התוצרת

מיכל פלסטיק לחקלאות מעניק שימוש פרקטי בו לא רק במהלך איסוף הגידולים בשטח החקלאות, אלא גם באחסון ושמירה של התוצרת עד לשינועה החוצה מבית האריזה. מבנה המיכלים מאפשר את הצבתם אחד על השני, כך שניתן לערום אותם בצורה מסודרת ופרקטית יותר ולהצליח לרכז כמות גדולה של מיכלים במקום אחד.