הקשר בין מזרנים נוחים לבין הבריאות שלכם

אחת מהחוויות המשותפות שקיימות אצל כל האנשים היא חוויית השינה. אין דבר יותר נעים מלהשתרע על מיטה מפנקת בסיומו של יום עמוס, לשחרר את הגב ולהרפות את הגוף מכל המתחים. אדם מבוגר צורך 8 שעות שינה ביממה, כך שיש לדאוג שהמיטה עליה הוא ישן תהיה נוחה לו. בנוסף לכך, קיים גם קשר ישיר בין מזרון נוח לבין הבריאות. מידע נוסף והמלצות לפרונות שינה תוכלו למצוא באתר מפעלי טום.

תנוחת השינה והשפעתה על הגב

כידוע, ישנן תנוחות שינה רבות וכל אחד אוהב לישון בתנוחה שונה מרעהו. אך מה שלא כולם יודעים, זה כי גם לתנוחת השינה ישנה השפעה על הגוף. כך לדוגמא, תנוחת השינה האופציונאלית היא לשכב על כרית על הגב ולשים מתחת לרגליים עוד כרית קטנה. תנוחה זו משחררת את חוליות הגב ונחשבת לתנוחת השינה המיטבית עבור אלה שסובלים מכאבי גב.

תמיכה טובה לשמירה על גב בריא

עם זאת, תנוחת השינה עצמה אינה מספיקה ויש צורך במזרון איכותי שיעניק לגוף תמיכה טובה. מזרון איכותי ונוח מעוצב תוך מחשבה על השימוש שאמור להיעשות בו וניתן אף לבדוק זאת בקלות בעת שכיבה על הגב. כשמדובר במזרון איכותי ניתן להבחין כי חוט השדרה מונח בצורה ישרה על המזרון ואף מרגיש ישר וללא קימורים.

מזרן מתאים – חוסך כאבים

חשוב לזכור כי מזרונים איכותיים הם המתכון למניעת כאבי גב. אך עם זאת, לא כל מזרון מתאים לכל אחד ולכן כאשר רוכשים מזרון חדש לחדר השינה, יש להתאים אותו למבנה הגוף שלכם ולתנוחות השינה שאתם אוהבים. כך למשל אם אתם אוהבים לישון על הבטן, עליכם לבחור במזרון רך יחסית בניגוד למזרון קשה שמתאים יותר לשינה על הגב. כמו כן, אם מדובר במזרון זוגי, יש להתחשב גם בהעדפות של בן הזוג שעתיד לישון איתכם על אותו מזרון.

מהו מזרון איכותי?

מזרון איכותי אינו נמדד על פי העובי שלו או האם הוא קשה או רך והאם קיימים בו קפיצים או לא. מזרון איכותי מיוצר מחומרים איכותיים ומעוצב בצורה שתעניק לגוף את התמיכה הטובה ביותר על מנת לשמור על הבריאות שלו ועל חוליות הגב.