החזר מס לאבות במשמורת מלאה

לא כל הזוגות יודו בזה, אך המון פעמים הסיבה שהם מחליטים שלא להיפרד למרות מערכת היחסים הסבוכה, היא שיקול כלכלי. בעת שמפרקים את החבילה הזוגית-משפחתית, צריך כל אחד מהצדדים להסתגל למציאות כלכלית חדשה, לרוב – מורכבת יותר. לצד הזוגות שמחליטים להמשיך ולגור יחד בעקבות החשש מקריסה כלכלית, ישנם אלו שבוחרים לצאת לדרך חדשה וטובה יותר – למענם ולמען הילדים.

גירושים אינם דבר פשוט, בטח בעת שמעורבים בתמונה גם ילדים. לרוב, מי שמרגיש על בשרו את השפעותיו של המצב הכלכלי החדש הוא האב. אבות יקרים, אם גם אתם מוצאים עצמכם מתקשים לעמוד בהתחייבויות הכספיות, דעו כי רשויות המס שמחות להעניק לכם הקלה משמעותית: זכאות לקבלת החזר מס לאבות במשמורת מלאה.

החזר מס לאבות במשמורת מלאה: מה מגיע לכם?

על פי החוק, כל הורה, ללא כל תלות אם מדובר על האם או האב, זכאי לקבל נקודת זיכוי אחת כל עוד הוא זה שמגדל את ילדיו. לרוב, האמהות הן אלו שמגדלות את הילדים לאחר הפרידה, אך גם ישנם לא מעט מקרים בהם האבות הם אלו שמקבלים את המשמורת המלאה. נקודת הזיכוי מקלה באופן משמעותי בפן הכלכלי, ובמקרים רבים אותה הטבה מאפשרת לאבות לצוף ולהרים את הראש מעל למים.

חשוב לציין: במקרה בו גם ההורה שאיננו במשמורת מלאה על הילדים שותף מלא לגידולם בהיבט הכלכלי, יהיה זכאי גם הוא לנקודת הזיכוי.

"מהו שווי ההטבה שמקבלים עבור החזר מס לאבות במשמורת מלאה?"

בחודש אחד מדובר על הטבה של כ-219 שקלים, ובחישוב של שנה ההטבה הינה של 2628 שקלים. חשוב לציין כי מדובר על סכום כסף לא מבוטל, בטח בעת שההטבה ניתנת עד ליום ההולדת 18 של הילדים. אם גם אתם נמצאים בסטטוס של אבות המגדלים את הילדים במשמורת מלאה, כדאי גם לכם לפעול למען קבלת ההטבה המגיעה לכם מרשויות המס.

ישנם המון אבות גרושים שלא מודעים כלל להטבה המגיעה להם. חשוב לנו לציין: על מנת שתוכלו לקבל את הכסף שמגיע לכם, עליכם להיות אקטיבים ולהגיש בקשה. למרות שהיה זה אידיאלי, נציגי רשויות המס לא יבצעו לכם החזר מבלי שתדרשו בו.

סיוע בקבלת החזר – בעיקר לאבות המגדלים את ילדיהם

הגשת בקשה להחזר מס בצורה עצמאית היא בכל מקרה פחות אידיאלית. מעבר לכך שצריך למלא טפסים ולאסוף מסמכים, צריך גם לעשות שיעורי בית רבים במטרה להבין את תהליך הגשת הבקשה ואת כל מאפייניו. בעת שמדובר על אבות שמגדלים את ילדיהם במשמורת מלאה, ניתן רק לדמיין את לוחות הזמנים הצפופים ועד כמה הם לא משאירים פנאי לעיסוקים שכאלו.

אנו ממליצים בחום שלא לוותר על הגשת הבקשה למימוש ההטבה. בנוסף, אנו מזמינים גם אתכם – אבות גרושים שמגדלים את הילדים במשמורת מלאה, לפנות אלינו. אנו נסייע לכם בכל שלב בתהליך, ונעשה את "העבודה השחורה" למענכם ובשבילכם. אנו לוקחים אחריות מלאה על כל שלבי התהליך – עד לרגע בו נקבל אישור על העברת הכסף ישירות אל חשבון הבנק שלכם.

קראו גם על: החזרי מס לאמהות