התמי 4 התקלקל? מה עושים

היום ניתן למצוא כמעט בכל חברה, ארגון או בית עסק את המכשיר הפופולארי תמי 4. מדובר על דרך נוחה ויעילה לאפשר לעובדים מים חמים או קרים, ללא שום צורך לבזבז זמן על הרתחת קומקום. כמו כן, זהו כלי שימושי במיוחד כאשר יש צורך להגיש שתייה בישיבה או בפגישה חשובה, היות וזמן הרתיחה של המים מהיר ביותר ולכן ניתן להגיש לאורחים כוסות תה או קפה תוך דקות בודדות בלבד. כמובן שמכשיר תמי 4 אינו מצוי רק במקומות עבודה, אלא גם בבתים פרטיים. לא מעט משפחות למשל, בוחרות להחזיק מכשיר תמי 4 בבית, על מנת לחסוך את הצורך לסחוב שישיות מים או להרתיח מים בכל פעם שיש צורך בהכנת קפה, תה, מרק וכדומה. אך כמו כל מכשיר חשמלי אחר, גם תמי 4 עלול להתקלקל.

התמי 4 התקלקל? זה מה שאתם צריכים לעשות

קודם כל, חשוב לזכור כי ברוב הפעמים כאשר רוכשים מכשיר תמי 4, מקבלים אחריות למשך מספר שנים. שנות האחריות תלויות כמובן בסוג החבילה שרכשתם, כך שניתן למצוא חבילות המספקות שנתיים של אחריות ואילו חברות אחרות מספקות 4 שנים. במידה והמכשיר שלכם נמצא במסגרת האחריות, יש צורך להרים טלפון לשירות הלקוחות ולהזמין טכנאי על חשבון החברה. מצד שני, במידה והמכשיר כבר אינו כלול באחריות החברה, יש צורך למצוא טכנאי תמי 4 אמין ומקצועי. אך לפני שמתקשרים לטכנאי, כדאי להכיר מספר תקלות נפוצות שניתן לפתור בצורה עצמאית, ובכך לחסוך לעצמכם לא מעט זמן וכסף. למשל, במידה והמכשיר אינו מספק מים קרים, מומלץ לבצע איפוס כללי למכשיר. במידה והמכשיר אינו מוציא כלל מים, יש צורך לבדוק האם כניסת המים תקינה. במידה וכן, מומלץ להוציא את הפילטר ולבדוק האם שני האלמנטים שלו נמצאים באותו הגובה. בחלק מהמקרים הברז המאפשר את כניסת המים למכשיר מתקלקל או לחילופין, המים במיכל המים הקרים פשוט קופאים.

לסיכום, במידה ומכשיר התמי 4 התקלקל יש צורך לבדוק תקלות נפוצות שניתן לתקן לבד. במידה והמכשיר נמצא בתקופת האחריות שלו, יש ליצור קשר עם החברה. במידה ולא, יש צורך למצוא טכנאי מקצועי ואמין.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על מחירים של ברי מים