חיפוי אבן לבתים – למי זה מתאים?

תהליך העיצוב של הבית כולל בתוכו אינספור תהליכים, בין אם מדובר על עיצוב והתאמת כל חלל בבית להעדפות של בני המשפחה, ובין אם אלו פרטים הקשורים לאלמנטים ספציפיים יותר כמו בחירת ריצוף, אביזרי אינסטלציה, ריהוט מעוצב, סוגי הדלתות וכן גם המראה והעיצוב של הקירות בבית. הדרך לשדרג את הקירות בבית היא פשוטה, באמצעות הוספת חיפוי אבן מעוצב ואסתטי שמוסיף לקירות יופי ייחודי ומרשים המתכתב עם העיצוב הכולל של החללים.

סוגים של חיפוי אבן לבתים

כשמדברים על התאמת חיפוי אבן לבתים, ניתן למצוא סוגים שונים של חיפויים שיכולים להתאים לקירות של בתים:

  • אבן שיש – סוג אבן זו מתאימה כחיפוי לקיר, בעיקר כיוון שזוהי אבן קלה לניקוי ותחזוקה וגם חזקה ועמידה מאוד. ניתן לראות את חיפוי אבן השיש על קירות בחדרים רטובים כמו אמבטיות, שירותים וגם מטבחים כיוון שהן מגיעות בעיצובים שונים ומאפשרות ניקוי שוטף ונוח. 
  • אבני בריק – בריקים הינם אבנים בעלי מראה אותנטי, ולכן הוספה של חיפוי אבן עשוי אבני בריק יעניק לחלל הבית מראה ייחודי וכפרי יותר. ניתן להתאים את הבריקים לקירות מרכזיים וגדולים בבית כמו סלון או מטבח, וגם לצורך עיצוב של הקירות החיצוניים בבית. 
  • אבן כורכר – אבן כורכר היא אבן בעל מראה ומרקם מיוחד, ולרוב מאופיינת בצבעים חומים, כתומים ובז' המשתלבים בצורה מעניינת עם העיצוב של הבית. 

חיפוי אבן לקירות פנימיים או חיצוניים?

ההחלטה בין שילוב חיפוי אבן לבתים עבור קירות פנימיים או חיצוניים תלויה בצורך העיצובי של כל משפחה, כיוון שחיפוי אבן לקירות פנים יוצר מראה ייחודי ובולט יותר לעומת מראה של קיר סטנדרטי עם שכבת צבע, ואילו חיפוי אבן לקירות חיצוניים יוצר מראה מקדים לעיצוב המעניין שיש בתוך הבית, ראו דוגמאות באתר אולמדע