קולט אדים מי צריך

יום אחד החלטתם להיות יצירתיים, ולבשל במו ידיכם ארוחה מושקעת וטעימה לבן זוגכם. מכיוון ששניכם אוהבים לאכול המבורגרים עסיסיים עם כמה שיותר תוספות מסביב, קניתם בשר טחון טרי ואיכותי והתחלתם לטגן את הקציצה למנה האהובה על שניכם. מכיוון שהקציצה נוטפת שומן, הדבר יוצר עשן רב שמהר מאוד משתלט על כל המטבח ואף מגיע לחדרים בבית.

נוסף על העשן המטריד שנוצר בבית, קיים גם ריח חזק מאוד של טיגון שבמקרה הטוב מתנדף רק לאחר כמה ימים. למרות שפתחתם את כל החלונות בבית והדלקתם מאווררים או מזגנים כדי להיפטר מהעשן והריח, השיטה היעילה ביותר לסילוק מטרדים כאלו (ואף מניעתם מלכתחילה) היא באמצעות התקנה של קולט אדים במטבח.

אין ספק כי כל בית ומשפחה צריכה בביתה קולט אדים איכותי, כזה שגם יסלק את הריחות הלא נעימים מהמטבח בזמן הבישול וגם ישמור על בריאות המשפחה.

סוגים של קולטי אדים

כיום ניתן למצוא שני סוגים בולטים ופופולריים של קולטי אדים:

  • קולט אדים עם ארובה – זהו קולט אדים שמותקן מעל הכיריים במטבח, כך שהארובה שלו קולטת בצורה יעילה ומהירה את העשן וריחות הבישול ומוציאה אותם החוצה. קולט מסוג זה אינו מתאים לכיריים המוצבים מתחת לארונות מטבח בגלל הארובה שלו.
  • קולט אדים בילד אין – קולט מסוג זה מתאים למטבחים בהם יש ארון מטבח מעל הכיריים, ולכן רק היחידה החיצונית של הקולט מותקנת מתחת לארון, ואילו החלק הגדול של המנוע והמפוח שמוציאים את העשן מוסתרים בתוך ארון המטבח.

קולטי אדים – פרקטיות ועיצוב במכשיר אחד

כאשר בוחרים קולט אדים למטבח חושבים על התפקיד של הקולט במהלך הבישול, אך כדאי גם לקחת בחשבון את המראה והעיצוב של הקולט. המטבח הוא אחד מהחללים המרכזיים ביותר בבית, ולכן עבודת העיצוב בו הייתה מוקפדת ומחושבת בהתאם לבחירת דיירי הבית.

כדי שקולט האדים לא יפגע בעיצובו הכולל של המטבח, מומלץ לבחור קולט אדים מעוצב ויפה המותאם למראה ואופי המטבח. אצל סונאר ניתן למצוא מגוון ענק של קולטי אדים מעוצבים ופרקטיים, המתאימים להתקנה עם ארובה גלויה או מפוח מוסתר.