מכונות ספורט להפסקות במשרד – כיצד הן משרתות אותנו?

אין זה סוד שאחת האהבות הגדולות ביותר של עובדים בכל משרד שהוא, הוא ספורט. זה נושא שמחבר בני אדם בכל העולם, לא משנה באיזה ענף מדובר, לא משנה אם מדובר בגברים או נשים, בני נוער או מבוגרים. ברגע שנמצאים מספר אנשים ביחד באותו חדר, הם תמיד ימצאו דרך כיצד לדבר על ספורט בצורה כזו או אחרת, וזה כמובן יעזור להם לנהל שיחה ולהכיר אחד את השני.

מקומות עבודה רבים מבינים זאת ולכן הם מנסים להשתמש בספורט בשביל לגבש בין העובדים ולייצר תרבות מסוימת במקום. זה בא לידי ביטוי בקבוצות ספורט פעילות של המקום, אשר מתאמנות ומתחרות, זה נכון כשמדובר על אירועי צפייה משותפים, וכן זה נכון כשמדובר על מכונות ספורט המותקנות במקום ומיועדות לשימוש העובדים.

הכוונה לא למכונות כושר, דבר שגם הוא נמצא בלא מעט מקומות עבודה, אלא מכונות משחק ספורטיביות הכוללים ענפי ספורט שונים. למשל שולחן כדורגל, שולחן סנוקר, סל קליעה, וכן מכונות עם משחקי מחשב שקשורים לענפי הספורט השונים.

מדוע משתלם להתקין מכונות כאלו במקום העבודה?

ראשית, זה בהחלט יכול לייצר תרבות משותפת במשרד. העובדים יכולים להתכנס סביב המכונה, לשחק ביחד, לצפות במשחקים של אחרים, זה יוצר חוויה משותפת של כלל העובדים.

שנית, זה מאפשר לעובדים לקחת רגע מנוחה, לצאת משגרת העבודה ולו לכמה דקות, להשתלב בתוך המשחק ולקחת ממנו כלים וכוחות שיאפשרו להם לחזור אל העבודה הסדירה, ערים וחדים יותר. ראו לדוגמה מכונות משחק סימולטור!

שלישית, הרבה פעמים אפשר לרכוש דרך המכונות והמשחקים תכונות וכלים אשר יכולים לעזור בתהליך העבודה, בין אם מדובר בכלים קוגניטיביים ובין אם מדובר ברעיונות, מחשבות ודברים אחרים שניתן להשתמש ולהיעזר בהם.