חילוצי שטח – טיפים איך מחלצים רכב בשטח?

נסיעות שטח הם תחום אתגרי רווח כיום. עוד ועוד נהגים רואים בנהיגה הרפתקה שניתן ליהנות ממנה ברמת אקסטרים. אבל חשו מאוד לזכור כי נהיגת שטח מצריכה לימוד יסודי קודם. כיוון שהיא מעמידה את הנהג בסיטואציות שהוא לא מכיר מנהיגה קונבנציונאלית בכבישים סלולים. מסיבה זו מומלץ מאוד לקחת שיעור נהיגה בשטח לפני שיוצאים להתנסות בתחום. במהלך שיעור כזה מכירים את המאפיינים של נהיגת שטח. כמו כן מקבלים כלים מקצועיים לנהיגה נכונה שתמנע שקיעה בחולות. וגם אם כן שוקעים בחול – במהלך השיעור תוכלו לקבל כלים מקצועיים לחילוץ  שטח עצמי נכון מתוך ההתחפרות שלכם.

טיפים לחילוץ בשטח

  • ראשית יש להבין כי כל נסיעה בשטח עשויה להיות כרוכה גם בהתחפרות ובשקיעה. ולכן יש להיות מוכנים למקרה כזה. זו לא תקלה חמורה או מקרה בעל סיכויים נמוכים. זה הולך ביחד – נסיעות בשטח ושקיעות. כמובן שככל שהנהג יהיה מיומן יותר בנסיעה בשטח הוא עשוי למנוע מקרים כאלו. אבל בשלבי ההתחלה תהיינה שקיעות והנהג יהיה חייב ללמוד כיצד לחלץ את עצמו.
  • כדאי מאוד ללמוד בצורה מקצועית את תחום הנהיגה בשטח. מדובר על תחום שונה מנהיגה סתמית על כבישים סלולים. הן בגלל תנאי השטח והן בגלל התמרון מול נתונים מורכבים ומאתגרים. מורה נהיגה מנוסה יוכל להדריך אתכם ולהקנות לכם את הידע הנחוץ לפני שאתם יוצאים לדרך.
  • בנסיעות הראשונות כדאי לצאת לדרך עם נהג מנוסה שרכש ניסיון בנסיעות שטח. בעזרת היכולות שלו הוא יגיש לכם עזרה ויכוון אתכם. גם אם תתקעו הוא יוכל לכוון אתכם ולהמליץ על שיטת החילוץ העצמי שתוכלו לבצע בשטח.
  • אחת השיטות היעילות לחילוץ הרכב היא הכנת מסלול נסיעה לרכב. כלומר, אם נניח מתחת לגלגלים קרשים הרי שנוכל להעלות את הרכב על המסלול, ולצאת בנסיעה. גם את זה צריך לדעת איך לעשות כדי שהמהלך יצליח והרכב יוכל להתחיל לנסוע בצורה משוחררת.
  • הוצאת אוויר מהגלגלים היא שיטה יעילה ליציאה מהחולות. זו פעולה שדורשת הבנה ומיומנות, כיוון שיש לדעת כמה אוויר להוציא ואיך לבצע את הפעולות לאחר מכן.

למידע נוסף היכנסו לאתר של עמי פיקס – בכתובת https://www.amifix.co.il