ציוד לזוחלים – איזה ציוד אנחנו צריכים לקנות?

כשאנחנו חושבים על זוחלים, המחשבה הראשונה שלנו היא, שמדובר בחיה שאין צורך להשקיע בה, לא כפי שאנחנו צריכים להשקיע בכלבים וחתולים. אך זה לא מדויק, שכן גם זוחלים צריכים מזון, גם זוחלים צריכים מקום לישון בו, אלא אם אנחנו מוכנים שיזחלו באופן חופשי בכל מקום במבנה, דבר שיכול להיות מאוד לא נעים, עבורנו ועבור כל מי שנמצא במקום.

עם השנים, כמו במקרים של חיות מחמד, אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר פריטים שיכולים לעזור לנו בכל מה שקשור לגידול זוחלים מסוגים שונים, בין אם מדובר בנחשים או זוחלים אחרים שאפשר להחזיק בבית ובמבנים אחרים. את הציוד לזוחלים ניתן לרכוש בחנויות לחיות מחמד וכן בחנויות ואתרי אינטרנט שמתמחים באופן ספציפי בכל מה שקשור לזוחלים.

חשוב להדגיש, כל מה שאנחנו רוצים לקנות עבור זוחלים שאנחנו מגדלים בבית או במקומות אחרים, עלינו לבחון שאכן זה רלוונטי עבורם וכן שאכן הם צריכים את זה, אכן הציוד יכול לעזור להם, בצורה כזו או אחרת.

הציוד שהזוחלים שלנו צריכים

כלוב – למעשה לא מדובר בכלוב של ממש אלא במבנה שדומה יותר לאקווריום. זה למעשה טרריום בו אמורים לשהות הזוחלים במשך רוב שעות היממה.

כלי אוכל ושתייה – מדובר בכלי סטנדרטי שנועד לאפשר להם לאכול את האוכל שלהם ולשתות בצורה נוחה. מכאן אנחנו יכולים להבין שעלינו לספק להם גם אוכל ושתייה. בדומה לכלבים וחתולים, אפשר למצוא מזון יבש ומזון רטוב.

מצע לזוחלים – מצע עליו יכולים הזוחלים לזחול כשהם נמצאים מחוץ לכלוב שלהם. כך אפשר להוציא אותם, ללטף, לשחק או לטפל בהם בצורה נוחה.

תאורה – אם אנחנו רוצים לספק להם תאורה נעימה בתוך הטרריום, הרי שאפשר למצוא סוגים שונים שיכולים להתאים.