צימרים לחרדים

הצימרים הופכים פופולריים בקרב הקהילה היהודית החרדית בישראל. הם דרך לקהילה לשמר את התרבות והמסורות שלהם כשהם מתרחקים מהעיר כדי לחיות באזורים פרבריים.

ככל שיותר ויותר חרדים עוברים לפרברים אלו, הופכים הצימרים לחלק חשוב מהכלכלה המקומית. תעשיית הצימרים שווה בישראל לבדה כמיליארד דולר, כאשר רבים מהמפעלים הללו פונים במיוחד לשוק זה.

תעשיית הצימרים צפויה להמשיך ולצמוח שכן יש ביקוש הולך וגובר לאירוח מסוג זה בקרב יהודים חרדים המעוניינים לשמור על אורח חייהם הדתי תוך שהם חיים מחוץ לעיר.

תעשיית הצימרים צומחת במהירות בישראל

מהו צימר בצפון לחרדים בעצם? זהו מלון המספק לינה לאנשים שאסור להתארח בבתי מלון מסורתיים מסיבות דתיות. האורחים הם בדרך כלל בני העדה החרדית, אם כי חלק מהאנשים עשויים להיות גם חילונים.

הרעיון המרכזי מאחורי מקומות הלינה הללו הוא שהם יספקו מרחב שבו אנשים יוכלו להרגיש בטוחים ונוחים בזמן השהייה בירושלים.

בעיקר באוכלוסייה החרדית. מכיוון שיש להם מספר מועט של אורחים, הם יכולים להציע שירותים מותאמים אישית כמו ארוחות כשרות וחדרים פרטיים.

האוכלוסיה החרדית נמצאת במגמת עלייה בשנים האחרונות, ולכן סוג זה של לינה הולך ונעשה פופולרי בקרבם. יש אנשים שמשתמשים בו כדרך להרוויח כסף בעסקים וכו׳ ואחרים משתמשים בו כאלטרנטיבה לחיים עם הוריהם או קרוביהם.

עולם הצימרים לחרדים מתפתח בקצב מסחרר

מלונות אלו מספקים אוכל כשר, חדרים מרווחים ואווירה רגועה.

צימרים לחרדים הופכים פופולריים יותר ככל שיותר אנשים מחפשים אלטרנטיבות לצרכי הדת שלהם.

בשנים האחרונות החלו לצוץ צימרים רבים בקהילות החרדיות. מפעלים אלה מספקים דרך נוחה לאנשים להישאר בקהילה מבלי לגור עם הוריהם או קרובי משפחה אחרים.

בישראל פועלים מעל 500 צימרים ומקומות אירוח אלו מציעים אורח חיים ייחודי שכן הם מספקים שירותים רבים כמו אוכל כשר, מתקני כביסה והסעות – תהנו!