השקעות נדלן ביוון – רק לאנשים אמידים?

מחירי הדירות לרכישה ביוון הם מאד זולים ולכן כמעט כל ישראלי שיש לו מעט חסכונות יכול לרכוש את דירת החלומות שלו מעבר לים.

השקעות נדלן ביוון

ערכה של דירה קטנה באתונה הוא סביב ה – 100.000 יורו, דירות גדולות עולות יותר אך עדיין מדובר בסכומים מאד סבירים אם משווים אותם למחירי הדירות בישראל. יש לכך כמה סיבות, האחת היא שערך הקרקע הוא זול יותר מאשר בישראל והסיבה השנייה היא שלאחר המשבר הכלכלי אשר פקד את יוון לפני כמה שנים, העם היווני עושה כל שניתן כדי לשפר את מצבו והם מעודדים משקיעים זרים להגיע ולהשקיע במדינה.

ישראלי אשר מעוניין ברכישת נכס יכול לשלם באמצעות ההון העצמי שלו את מלוא שווי הדירה או לחילופין לשלם סכום של כעשרים או שלושים אחוז מהעלות בלבד. את היתרה הוא ישלם באמצעות מימון של גורמים פיננסיים יוונים, אשר מעודדים לקיחת משכנתאות על ידי גורמים זרים אשר משקיעים ברכישת נכסים.

מכיוון שמדובר על השקעת נדל"ן בחו"ל  ובדירה המיועדת להשכרה, בעל הנכס אמור לקבל דמי שכירות חודשיים וכספים אלו הוא ינתב בשנים הראשונות לטובת כיסוי ההלוואה.

עם השנים קיימת סבירות גבוהה שערכו של הנכס יעלה, במקביל בעל הנכס יסיים לשלם את ההלוואה וכך הוא ייהנה הן מנכס שערכו עולה והן מדמי שכירות חודשיים שיועברו לחשבון הבנק שלו.

מדובר בצעד כלכלי נכון ומחושב כהלכה כדי ליצור נכסים אשר הם חלק מההון האישי המצטבר של כל אחד מהמשקיעים.

עלות רכישת הדירות ביוון

מכיוון שעלות הדירות היא מאד סבירה, אופציית ההשקעה אינה מותאמת לאמידים בלבד אלא לכל אדם. זו הסיבה שלקוחות פוטנציאלים רבים מבינים שזו אופציה מצוינת ולכן רבים מהם רוכשים יותר מדירה אחת וסוחפים לכך גם בני משפחה וחברים כך שכולם ייהנו מהעסקאות המוצלחות.

היתרון הגדול הוא שגם לאחר הרכישה חברת ניהול ישראלית מטפלת בכל מה שקשור לנכסים, אחזקה שוטפת, שיפוץ, השכרת הנכסים, גבית דמי שכירות, התנהלות מול השוכרים והעברת כספים לבעלי הנכס בישראל, כך שהמעטפת היא מלאה.

לעוד מידע על השקעות נדל"ן ביוון, לחצו על הקישור