רכישת סים חד פעמי – למה זה טוב?

לא פעם בסרטי מתח, אקשן, אנחנו יכולים לראות אנשים רוכשים כרטיס סים לשימוש חד פעמי, אשר אחרי שמשתמשים בו זורקים אותו. המטרה היא ברורה, על מנת שלא יוכלו לאתר אותם הם עושים שימוש בכרטיס סים שכזה. 

אך האמת היא שלא רק דמויות בסרטים משתמשות בסים חד פעמי, וגם לא רק חוקרים, סוכנים או מרגלים במציאות עושים שימוש בסים מסוג זה. גם אנשים מן השורה עושים לא פעם שימוש בסים חד פעמי ויש לכך הסברים שונים. 

ראשית, הרבה פעמים רכישת סים חד פעמי משמשת אנשים שנוסעים לחו"ל ולא רוצים לקחת את הסים שלהם או שלא יכולים לעשות בו שימוש (למשל, אם אין להם אופציה של שיחות מחו"ל לארץ, אז הם ירכשו סים חד פעמי בשביל שיוכלו לנהל שיחות כאלו). 

שנית, במקרים בהם הכרטיס שלהם מוגבל לכמות מסוימות של שיחות והודעות, אז הם ירכשו בכל פעם סים חד פעמי להוציא באמצעותו שיחות. 

שלישית, שימוש בסים חד פעמי, מיועד בין היתר למקרים בהם יש טלפון ישן ולא רוצים לרכוש סים קבוע מסיבה כזו או אחרת. 

איפה ניתן לרכוש סים חד פעמי

היום אנחנו יכולים למצוא סים חד פעמי בשורה של מקומות שבהם גם יש שירות טעינת טוקמן. החל מחנויות שמציעות מכשירי סלולר וציוד היקפי עבורו. חלקן מציעות גם אפשרות לרכוש כרטיסי סים חד פעמיים על פי הצורך. ניתן גם לרכוש כרטיס מסוג זה באתרי אינטרנט שונים. 

ניתן לרכוש כרטיס סים חד פעמי דרך חברות סלולר שונות, אשר מציעות כרטיסים לשימושים שונים. לפני שרוכשים חשוב לוודא שניתן להשתמש בכרטיס עם המכשיר שבידינו, וכן יש צורך לבדוק מה הוא מכיל ואילו שימושים אנחנו יכולים לעשות איתו.