שימוש נכון בפרופילי גבס דקורטיביים 

מעצבי הפנים גילו בשנים האחרונות את היתרונות של השימוש בפרופילי גבס דקורטיביים לעיצוב הבית, הגבס הוא חומר זול במיוחד, וקל מאוד לעשות אתו צורות שונות ומשונות בהתאמה אישית לפי הצורך של הלקוח, הגבס נחשב חומר עמיד המחזיק לאורך זמן וכך הוא מעניק עבור מעצבי הפנים סיבה טובה לבחור להשתמש דווקא בפרופילי גבס דקורטיביים עבור שדרוג מראה של בית או משרד. השימוש בגבס מאפשר גם לאנשים בעלי ניסיון יחסית מועט להתעסק אתו, וכך צבר הגבס פופולריות רבה לא רק בענפי הבניה והשיפוצים אלא גם בתחום העיצוב.

מהו פרופיל גבס דקורטיבי

פרופיל גבס דקורטיבי המכונה גם 'קרניז גבס' הוא שלד מתכתי אליו מתחברים לוחות הגבס, פרופיל גבס נחשב לזול ונפוץ ויש לו השפעה על החוזק של קיר הגבס ועל המראה שלו. בשוק קיימים היום מגוון גדול של סוגים של פרופילי גבס דקורטיביים המיועדים למגוון מטרות בעיקר עיצוביות, פונקציונליות או שילוב של שניהם. הפרופיל מורכב משני חלקים – האחד הוא ניצב שמספק תמיכה עבור לוח הגבס העומד עליו, והחלק השני הוא המסילות המחברות את הפרופיל לקיר. 

כיצד לעשות שימוש נכון בפרופילי הגבס הדקורטיביים 

מלאכת השימוש בפרופילי גבס נחשבת לפשוטה יחסית לעומת צורות בנייה אחרות, ובכל זאת, ישנם כמה וכמה דברים עליהם יש להקפיד כדי לבצע את העבודה בצורה אסתטית ומדויקת, אמנם שינוי עתידי במבנה אמור להיות פשוט יותר מאשר שימוש בחומרים אחרים אך מדובר בעוד עבודה מיותרת שיכולה להיחסך כאשר עושים את השימוש הנכון בפרופילי הגבס. ולכן כאשר משתמשים בשירותיו של בעל מקצוע בתחום, חשוב לבדוק שמדובר באדם בעל ניסיון שיודע לעשות את המלאכה כפי שצריך, ובעיקר בשוק זה שסף הידע המקצועי הנדרש כדי להיכנס אליו הוא לא גבוה. למידע בנושא קונסטרוקציה לגבס