איך בוחרים צלם מוצרים מקצועי?

הרבה פעמים כשאנחנו מקבלים לידינו קטלוג של מוצרים, הוראות הפעלה של מכשיר מסוים, פרסומת עבור חברה ומוצרים מסוימים, או נכנסים לאתר אינטרנט שמציע מוצרים כאלה ואחרים, אנחנו מתרשמים מהאופן בו המוצרים השונים מוצגים ומוצעים לנו דרך אותם אמצעים.

מעבר לעניין של פרסום ושיווק נכון, מה שעומד מאחורי איכות התמונות וצילום מוצרים, הוא צלם או צלמת מוצרים מקצועיים אשר יודעים כיצד למצוא את הזווית הנכונה ולצלם את המוצרים בצורה אומנותית ויפה. החשיבות של אותו צלם או צלמת לתהליך, היא מאוד משמעותית. אנחנו לא יכולים להציג מוצרים או מכשירים, מבלי לספק צילומים ותמונות איכותיות, כאלה שימשכו את העין של הלקוח.

לכן, השאלה הבסיסית שאנחנו צריכים להתייחס אליה היא, כיצד לבחור צלמת או צלם מוצרים מקצועי. כיצד אנחנו יכולים לבחור את האנשים הנכונים שיאחזו במצלמה ויצלמו את מה שאנחנו רוצים. חשוב להבהיר, אנחנו לא יכולים להסתפק בפחות מזה, גם אם לנו יש ידע או ניסיון בצילום וגם אם יש לנו מצלמה מקצועית. אנחנו חייבים לעבוד עם אנשי מקצוע בתחום.

כיצד עושים את הבחירה הנכונה?

ראשית, אנחנו צריכים לבחון את תיק העבודות של הצלם או הצלמת אליהם אנחנו פונים, לבחון עבודות ישנות, לראות מה הם מציגים, עד כמה זה איכותי וחשוב גם לוודא שמדובר בעבודות דומות לאלו שאנחנו מבקשים מהם לעשות עבורנו.

שנית, אנחנו צריכים לברר איתם מה בדיוק הם מציעים לנו, אילו רעיונות יש להם בשבילנו, על מנת שנוכל ליהנות מצילומים ברמה גבוהה, צילומים שנוכל להשתמש בהם לצרכים שלנו.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון את הזמינות, נגישות וכל מה שכרוך בעבודה משותפת עם צלם מוצרים, כך שנוכל ליהנות מעבודה בתנאים הרלוונטיים עבורנו.

נכתב בשיתוף סטודיו לצילום חן ברקוביץ