תכנון גינה קטנה – לבד או עם גנן?

יש לכם חצר קטנה? פיסת שטח שהנכם מעוניינים להקצות לגינה? אכן, צמחים הם חלק מהחיים שלנו, ואף אם אין לכם מטרים מרובים עבור מטרה זו, זה בהחלט כדאי וחשוב ולהשקיע אפילו במרפסת. כי גם גינה קטנה שווה המון. אז החלטתם שאתם יוצאים לדרך. יש לכם שטח, מוטיבציה ומשאבים – ואתם נחושים בדעתכם להשיג את המטרה שלכם. אז מה באמת עושים?

שלב ראשון והכרחי – תכנון הגינה

השלב הראשון בתכנון הגינה הישראלית הוא התכנון. מדובר על שלב תיאורטי בו אתם שוקלים שיקולים, בוחנים נתונים ומקבלים החלטות. תמיד שמים במרכז סדר העדיפות את המטרה ואת הרצונות שלכם, בעלי המקום. איזה סוג גינה אתם מעדיפים? מהי המטרה שלכם בהקמת הגינה? מה בדיוק אתם מעדיפים לראות במקום? כמובן שלצד שאלות אלו יש לקחת בחשבון את נתוני השטח ואת הגודל של המקום. ככל שאתם מדייקים ומתכננים את הגינה בצורה נכונה ומדויקת יותר, כך אתם עתידים להיות מרוצים ושבעי רצון מהתוצאה.

האם אפשר לבד או שמוטב עם גנן?

אמנם על פניו נראה כי לתכנן גינה זה לא עניין מורכב, ואולי אפשר לעשות את זה אפילו לבד, בלי להיעזר באיש מקצוע. אבל למעשה כדאי לדעת שיש כיום אנשי מקצוע מיומנים מאוד אשר מציעים שירות של תכנון גינה קטנה. אף אם היא קטנה יוכל השירות המקצועי לשדרג את התוצאה ולאפשר לכם לנצל כל סנטימטר שבא בצורה הטובה ביותר. למעשה ניתן לומר להיפך, היות והגינה שלכם קטנה חשוב מאוד לתכנן אותה ברוב מקצועיות על מנת להפיק ממנה את המקסימום, ולהכניס בה את כל מה שאתם רוצים שיהיה בה. הידע המקצועי מאפשר לכם להפיק תכנית מדויקת וטובה יותר אשר תאפשר לכם להפיק מהשטח תוצאה מעולה.

יישום התכנית

לאחר שלב התכנון עוברים לשלב היישום. מדובר על השלב בו נרכשים אלמנטים ומובאים לשטח. באמצעות גנן מתחילים לבצע את התהליך. מקבעים רהיטים, מיישמים חומרים כמו אבני חיפוי וכדומה, הצמחים נשתלים באדמה וגם מערכת ההשקיה מותאמת. התוצאה היא גינה מעוצבת ונאה שתשמח את לבכם לאורך זמן.