ציורים לבית – כיצד בוחרים?

הבית שלכם הוא מקום המקלט הנעים שלכם. זה המקום שבו אתם חיים, מגדלים ילדים, אוכלים ומאחרים חברים. כדי המרחב בו אתם גרים יהיה נעים ונוח – רצוי לאחר עיצוב מחודש, או בזמן מעבר דירה: לסגנון את המרחב ולהעניק לו טאצ' ייחודי אשר ימלא אתכם באושר. אחת הדרכים לעצב את המבנה מלבד ריהוט חדש ומוצרי טקסטיל – נעשית באמצעות בחירת ציורים לבית. אז כיצד בוחרים נכון? הנה כמה דגשים:

סגנון העיצוב

כאשר אתם בוחרים ציורים לבית, חשוב להכיר ולהגדיר את סגנון העיצוב שלכם. בכך למשל אם מדובר בסגנון עיצוב כפרי. כדאי לבחור ציורים בגוונים בוהקים כמו צהובים כחולים ירוקים וכדומה. רצוי לבחור בציורים עם אלמנטים כמו אנשים, סירות, נופים ועוד. ציורים על בד קנבס יהיו מעולים לסגנון הכפרי. לעיצוב מודרני יתאימו תמונות בעלות קווים ברורים יותר. בעוד שרבים בוחרים עבור סגנון זה דווקא בתמונות ממסוגרות. 

אהבה ממבט ראשון

דרך נוספת באמצעותה כדאי לבחור ציורים לבית, קשורה בחיבור שלכם לציור. כאשר אתם בוחרים יצירת אומנות חשוב שהיא תיגע בכם באיזו אופן. תשרה עליכם נחת, סקרנות, עניין ובעיקר את חדוות היצירה. מי שיבחר ציורים של אמנים צעירים למשל, יוכל להכיר יותר סגנונות ואפילו להתחיל ליצור בעצמו מגוון יצירות אומנות.

התאמה לגילם של בני המשפחה

רצוי לבחור ציורים שמתאימים לבני המשפחה ולגילם. ציור עירום למשל, או ציור שיכול לעורר בילדים אי נחת רצוי לשמור לחללים בהם אתם נמצאים לבד. ציורים לחדרי ילדים יהיו נאיביים יותר, אך גם צבעוניים שיש בהם אלמנטים אשר מפתחים את המחשבה. 

התאמה לגודל החלל

לבסוף יש לבצע התאמה נכונה של הציור לגודל המרחב. התאמה כזאת אינה חייבת להיות מדויקת, אך היא חייבת לאפשר את הרושם הנכון ולהציג את הציור באופן המעניין והנכון מכול. בכך למשל אפשר לבחור בתמונת קנבס ענקית עבור חללים גדולים כדי לייצר יותר עומס במרחב. ניתן לבחור תמונה ממסוגרת קטנה מאד לתלייה על קיר בינוני. 

חשוב לדעת כי באמצעות קבלת השראה ממגזינים העוסקים בעיצוב כמו גם חיפוש באתרים של ציירים – אפשר לבחור ציורים מקסימים ולמקם אותם בצורה נכונה. בכך תבחרו ציורים מתאימים.