כפכפים אורטופדיות – כמה זה באמת אורטופדי

מאז שלאדם יש נעליים על הרגליים הדגמים של הפריט החשוב הזה רק הלכו ונעשו הרבה יותר מגוונים, כאשר יש נעליים שמיועדות לריקוד, נעליים שמיועדות לבילוי, נעליים שמיועדות לאימון ספורטיבי ונעליים שאיתם הכי מתאים להיות בבית בשיא הנוחות. לכל אדם מודרני יש כבר זוגות רבים של נעליים לנעילה יומיומית, וכל אחד בוחר לעצמו את הדגמים הכי רלוונטיים אליו.

בין כל הדגמים הללו של הנעליים ישנם דגמים (כמו כאן למשל), שבהם יש את הדגש על הרמה של הנוחות, והנעליים מן הסוג הזה כבר נכנסות אל הקטגוריה של נעליים אורטופדיות. השימוש בנעל אורטופדית חשוב במיוחד לאנשים שמאמצים בצורה פיזית את עצמם בצורה של הליכה או עמידה מרובת שעות בכל יום מחדש, ועבורם השימוש בכפכפים אורטופדיים יכול להיות מה שמבחין בין רגל כאובה לרגל רעננה, .

מדרס שנותן לרגליים לנוח

לעמוד על הרגליים זו מטלה מאוד לא פשוטה, ולאחר יום שלם של עבודה כל שעה נוספת היא כזו שכבר מרגישה מאומצת במיוחד. המאמץ הזה יכול להיות הרבה פחות מורגש אם על הרגליים ישנן נעליים נוחות שלהן יש מדרס מיוחד שגם מוריד את הזעזוע מן הרגל, גם מחלק את הלחץ על כף הרגל בצורה יותר חכמה וכולל חומרים שמסייעים לאוורר את כף הרגל הזו גם אם היא נמצא בתוך נעל הרבה מאוד זמן.  כפכפים אורטופדיים מורכבים בכזו צורה שיוצרת את המקום הכי נוח ובריא לכף הרגל וזה מה שהופך את הדגמים הללו לאורטופדיים ולא לעוד נעל שיכולה להיות נוחה מכל השאר.

הנעל הפופולרית בתחום הרפואי

הראשונים אולי לאמץ את הסגנון של כפכפים אורטופדיים הם קרוב לוודאי האוכלוסייה של אנשים שסובלים מסכרת ומההשפעות שלה על כפות הרגליים כמו גם כל האנשים שאר במסגרת העבודה שלהם הם חייבים כפכפים נוחים ומאווררים שאיתם הם יכולים לעבור משמרת של שעות ארוכות, הרבה מעבר למה שאמורה להיות משמרת בצורה רגילה. היכולת של הנעליים מהסוג הזה לספק מסגרת רחבה ומאווררת לכפות הרגליים לצד מדרס נוח ויציב במיוחד הופכת את הדגמים הללו של הכפכפים להיות בחירה שחוזרת על עצמה אצל כל אלה פעם אחר פעם.