תביעה חוק סיעוד – איך לגשת לזה?

כאשר אדם מגיע לגיל פרישה בהתאם לחוק, הוא יכול להגיש תביעה לחוק הסיעוד על מנת לקבל את הקצבה המגיע לו בגין הגיעו לגיל זה והן את ההטבות המגיעות לו מעצם גילו. ישנם גם אנשים אשר יכולים להגיש את התביעה לחוק סיעוד גם אם אינם הגיעו לגיל פרישה שכן, במידה והם אינם מתפקדים באופן עצמאי בשל מחלה או תאונה, הם זכאים מטעם חוק הסיעוד לעזרה בפעולות היומיומיות השונות. אז מה דורשת תביעת חוק סיעוד ואיך בכלל ניגשים לזה? תוכלו לקרוא על כל במאמר הבא.

איזה מסמכים צריך להגיש לתביעה חוק סיעוד?

על מנת להגיש תביעה לחוק סיעוד יש צורך להגיש כמה מסמכים: ראשית כל יש להגיש את הטופס התביעה לגמלת סיעוד. במידה והאדם מתגורר בבית אבות הרי של הנהלת המקום להגיש את סעיף 9 בטופס התביעה עבורו. שנית יש להגיש מסמכים רפואיים עדכניים כלומר: תדפיס מידע רפואי אשר כולל את כל התיק הרפואי של האדם או את תמצית התיק הרפואי שלו, את האבחנות שלו, את הטיפולים אשר הוא קיבל ומקבל ועוד. על האדם להגיש גם האישורים על ההכנסות שלו ושל בת הזוג שלו עבור שלושה חודשים אחרונים וכן, במידה והאדם מגיש את התביעה באמצעות קרוב משפחתו או באמצעות עורך דין, עליו להגיש ייפוי כח המעיד על כך שמיופה כוחו הוא זה שמגיע את התביעה עבורו. במידה והאדם עיוור עליו להגיש יחד עם המסמכים תעודת עיוור.

מה קורה לאחר הגשת התביעה?

לאחר הגשת התביעה אם האדם עונה על תנאי הזכאות הבסיסיים התביעה שלו תיבדק בהתאם למסמכים הרפואיים וכן, מעריך סיעוד מטעם הביטוח הלאומי יערוך ביקור בית בביתו על מנת להעריך את תפקודו. במידה והתביעה של האדם התקבלה הוא יקבל את שמגיע לו בהתאם לחוק הסיעוד. במידה ותביעת האדם לא התקבלה, הוא יוכל להגיש ערעור לביטוח הלאומי. כך או כך, על מנת לצלוח את התביעה המדוברת או את הערעור בא, כדאי ורצוי להתייעץ עם עורך דין ביטוח סיעודי מקצועי ומנוסה בתחום תביעות מעין אלה.