מחשבים ניידים

היום לעומת העבר מחשבים ניידים נחשבים לפופולאריים יותר ויותר. הם יותר קומפקטיים וקלי משקל, עולים פחות ובעלי ביצועים משופרים לעומת מה שהיה בעבר. אנשים משתמשים בהם לצרכי לימודים, משחקים, צפייה בסרטים, גלישה באינטרנט, עבודה ועוד. כיום כל אחד יכול לאפשר לעצמו מחשב נייד ולרוב הוא גם נוח יותר ושימושי יותר מהמחשב הנייח עבור אנשים רבים. אבל איך בוחרים מחשבים ניידים שבאמת יתאימו לצרכים שלנו? הנה כמה טיפים חשובים.

משקל המחשב:

אחד הדברים החשובים ביותר במחשב נייד זה שהוא נייד. כלומר אנו לוקחים אותו איתנו ממקום למקום. בעבר מחשבים ניידים היו בעלי משקל רב יחסית ולא היה נוח ונעים לקחת אותם ממקום למקום. כיום יש גם מחשבים איכותיים דקים יותר, קלי משקל וקומפקטיים יותר. אולי גודל המסך לא יהיה 17 אינץ' אלא רק 15 או מעט פחות מכך אבל זה עשוי להשתלם לכם מבחינת הנוחות.

איך ביצועי המחשב?

כמובן שצריך להתאים את ביצועי המחשב לצרכים שלכם. כשאנו מדברים על ביצועי מחשב אנו מדברים בעיקר על החלקים הללו: מעבד, זיכרון RAM, כרטיס המסך ואם תרצו אז גם שטח האחסון במחשב. איכות החלקים הללו תלויה לגמרי בשימוש שלכם במחשב. לדוגמה: מחשבים לצרכי גלישה באינטרנט לצרכי לימודים או עבודה עם קבצי אופיס לא מצריכה מעבד חזקה במיוחד, כמו מחשבים המיועדים למשחקים שם צריך מעבד חזק יותר וכרטיס גרפי איכותי יותר.

חיבורים:

דבר נוסף שחשוב להסתכל עליו ורבים נוטים לזנוח בעת חיפוש מחשבים ניידים הוא נושא החיבורים. חיבור USB למשל יכול לשמש אותנו לכמה צרכים כמו חיבור עכבר ו/או מקלדת חיצוניים למחשב, חיבור רמקולים המתחברים באמצעות USB, חיבור דיסקונקי, חיבור ראוטר נייד ועוד. ישנם חיבורים נוספים שעשויים להיות שימושיים מלבד חיבור הטעינה של המחשב שהוא מובן מאליו. בדקו שיש לכם את מגוון החיבורים שאתם צריכים בהתאם לאבזור והחפצים השונים שאתם מתכננים לחבר למחשב. מידע נוסף באתר https://noftech.co.il/